طراحی مرکز فرهنگی تاریخی با الهام از معماری قدیم

تحریریه معماری آرل
در شهر لوییویل،کنتاکی،انجمن تاریخی Filson که روایت های غنی از منطقه روستای اوهایو جمع آوری می کند و آرشیو غنی از کتاب ها و طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی و منابع فرهنگی در این مرکز ارائه می شود. مرکز تاریخ Owsley Brown II، به عنوان یکی از اجزای توسعه گسترده محوطه دانشگاه، یک ساختمان تاریخی30،000 متر مربعی است که فضاهایی از قبیل،سالن چندمنظوره، انبار بایگانی و یک آزمایشگاه دیجیتالی را فراهم می‌کند.

معماران : de Leon & Primmer Architecture Workshop
جوایز : انتخاب داوران در بخش موسسات آموزش عالی و امکانات تحقیقاتی
وضعیت : ساخته شده
سال : 2017
براورد هزینه : حداکثر 50 میلیون دلار


در مقابل مرکز موجود Filson در درون عمارت فرگوسن، یک نمونه تاریخی از معماری هنرهای Beaux که با دیواره‌ای پر از بار ساخته شده‌است. این پروژه به دنبال راه‌هایی برای تقویت حضور جدید مرکز به عنوان یک منبع عمومی برای جامعه و منطقه است.
ساخت یک نمای آجری هیجان انگیز از لایه های متریال مختلف با تکنیک های مدرن امکان پذیر است.مرکز تاریخ جدید ساختار بصری بازی را داراست که ویژگی های اصلی طراحی را برجسته می کند. به طور معمول فضاهای پنهان، مانند انبار بایگانی، به عنوان فرصت هایی برای نمایش دارایی های فرهنگی فیلاسون به کار برده و دوباره تفسیر می شوند. تفکیک سراسر ساختمان ، راهروهای شفاف و فضای نمایشگاهی،بی نظیر است که امکان کشف و اکتشاف در ساختمان را تقویت می کند و همچنین مرزهای بین فضاهای عمومی و خصوصی را محو می کنند.
تاسیسات جدید که از طریق تحقیقات جامع و مستندسازی الگوهای توسعه در حدود 1800 منطقه به دست آمده، به طور خاص در بافت خود ریشه دارد.با توجه به ماهیت پیچیده عناصر معماری فرگوسن، این پروژه از طریق تکنیک‌های ساخت ساده و مقرون‌ به ‌صرفه جزئیات دوران سنتی را بازسازی کرده است. ویژگی‌های تاریخی مانند سقف های تزئینی، تزئینات سفالی چوبی، پله های چوبی و دیواره‌ای پوشیده از چوب به عنوان نقش و نگاره‌ای انتزاعی که با تمرکز بر روی منطقه دره رودخانه اوهایو انتخاب شده اند، براساس پیشینه های مفهومی مانند قطرات آب، امواج و سطوح  ترسیم شده اند.
مرکز تاریخی "Owsley Brown II"، از طریق یک فرآیند طراحی فراگیر، تنها ساختمان بزرگ در این شهر قدیمی تاریخی است که به اتفاق آرا در بیش از ۴۰ سال مورد موافقت کمیسیون Landmark این شهر قرار گرفته‌است. پس از هشت سال طراحی، جمع‌آوری کمک‌های مالی و جذب بخش خصوصی، ساخته شد ودر مارس ۲۰۱۷ تکمیل شد.
تحریریه معاری آرل
منبع : architizer.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-8026.html