طراحی داخلی دو ساختمان برای اسپا و خدمات ناخن

تحریریه معماری آرل
ترکیب یک ساختمان جدید و یک ساختمان بازساری شده به عنوان سالن زیبایی با رویکرد ترمیم ناخن و اسپا در سال 2018 به مدت 60 روز در ویتنام صورت گرفته است. یا توجه به خدمات ارائه شده و جدا بودن این دو ساختمان خدمات مختلفی در آن ارائه می شود،ساختمان قدیمی بازسازی شده به خدمات ناخن اختصاص یافته وساختمان جدید برای پذیرش و اسپا طراحی شده است.
 
ساختمان قدیمی قدمت زیادی دارد و با متریال با کیفیت پایین برای آب وهوای سخت،بارانی و تابسان گرم ساخته شده است،به همین علت تصمیم به بازسازی نمای بیرون این ساختمان گرفته شد.در اکثر سقف های ساختمان های جدید از بتن استفاده می شود و محبوبیت فراوانی در شهرسازی به دست آورده است و از تایل و کاشی های قدیمی خیلی کمتر استفاده می شود اما در این پروژه انتخاب دیگری به اجرا درآمده است.

کاشی یک متریال رایج در ساخت و ساز است اما تاکنون از کاشی های عمودی در پروژه ای استفاده نشده است و باید دراین رابطه با دقت تمام با پیمانکار قبل از تصمیم گیری صحبت نماییم.کل نمای بیرونی ساختمان با تایل های آویزان پوشانده شده است که با این نوآوری ساختمان قدیمی تحت تاثیر قرار میگیرد.این ساختمان با شکلی ساده ظاهری مدرن به دست آورده است اما در عین حال شخصیت خودش را حفظ می کند.

برنامه ریزی طرح تهویه و نور مجموعه در 3 قسمت از یک مثلث در این مجموعه انجام می شود تا به ساختمان در ذخیره انرژی کمک کند.در کنارساختمان،حیاطی برای کاشت گیاهان و درختان،تامین نورلازم برای راهرو،اسپا و پذیرش که بسیار مهم و تاثیرگذار است طراحی شده است به این ترتیب هنگام استفاده از خدمات،مراجعه کنندگان احساس آرامش زیادی خواهند داشت.

گالری تصاویر
تحریریه معماری آرل
منبع:archdaily.com


لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7875.html