طراحی داخلی دفتر کار شرکت بیمه با محوریت رنگ و نظم

تحریریه معماری آرل
جوان، نوآور و جسور؛ این ها ویژگی های بیان شده برای شرکت بیمه Youse است.
طراحی شرکت "یوس" با الهام پذیری از ایده های فوق شکل گرفته است. همچنین در پلان های شرکت بر انعطاف پذیری فضاها و امکانات متعدد در طرح بندی مانند: جایگاه قرارگیری اتاق های خصوصی/مشترک و تقسیم بندی برای محدوده کاری هر کارمند تاکید شده است.

اتاق های تیمی، فضاهایی هستند که برای تیم پروژه های ویژه ساخته شده اند. این اتاق ها حداکثر برای 12 نفر جا دارند و طراحی نیمه باز آنها در هر طبقه به گونه ای بوده که امکان دسترسی اعضا به آن آسان می باشد.
متریال چوب سیاه برای القای حس گرما در بعضی قسمت ها استفاده شده است که از لحاظ بصری هم در کیفیت محیط کار، تاثیر گذار بوده است. نکته قابل توجه اینجاست که اگر با دقت محیط را بررسی کنیم شاهد اثراتی از معماری معاصر برزیل در طراحی خواهیم بود. همچنین مبل و صندلی های استفاده شده در دفتر، توسط دو عدد از بزرگترین کارگاه های مبل در واشنگتن به طور اختصاصی برای شرکت بیمه   " یوس " طراحی و ساخته شده است

پالت رنگی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی، یکی از عنصرهای اصلی کالبد و کانسپت پروژه است که هویت شرکت را به نمایش می گذارد. برای مثال موکت ها ، دارای رنگ های تلفیقی و شاد می باشند. رنگ لوگو شرکت در کنار میز پذیرش با توجه به خلق خوی افراد عوض میشود و در کنار همه این ها، لوسترها و طراحی نورپردازی روشنایی خوبی به محیط بخشیده است. جالب است بدانید که داده های ارباب رجوع توسط یک سیستم نظرسنجی دیجیتال جمع آوری می شود؛ در این حین (ال ای دی) های کار شده در سقف، آشپزخانه و بالکن با تغییر رنگ نور بر جمع آوری داده ها تاکید می کنند. این امکانات در مجموع به منظور صرفه جویی انرژی و منابع ملی برزیل، در اختیار مردم قرار گرفته است. در آخر چیزی که بر روی طراح فضای اداری تاکید شده، قرار دادن مردم در کنار یکدیگر با نظم و برنامه ریزی است.

 

 

 

 

 

 

 

تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com


لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7864.html