طراحی داخلی فرش فروشی

تحریریه معماری آرل
فرش یکی از بزرگ ترین صنایع بزرگ در ایران است و فرش ایرانی در داخل و خارج کشور محبوبیت بسیار بالایی دارد و مشتریان زیادی به این فروشگاه ها مراجعه می کنند به همین خاطر دکوراسیون و طراحی داخلی تاثیر به سزای در دیده شدن بین مشتریان خواهد داشت و فروشگاهی که به دکوراسیون و طراحی داخلی اش توجه کرده باشد،در این صنعت پر رونق و درعین حال مهم میتواند جایگاه ویژه ای به دست بیاورد.
طراحی داخلی فروشگاه فرش باید به گونه ای باشد که شوروم مناسبی برای مشتریان داشته باشد.نکته ی مهمی که در طراحی داخلی فروشگاه فرش کمتر به آن توجه شده است،سادگی و دوری از پیچیدگی است وخریداران بتوانند با حوصله و دقت فرش مورد نظر خود را با آگاهی تمام از ابعاد،قیمت،تراکم و... خریداری کنند.در ادامه به چندین نکته ذکرخواهد شد تا شما بتوانید به راحتی دکوراسیونی مناسب برای فروشگاه خود داشته باشید.
ورودی و ویترین جذاب نکته ی بسیار مهمی است که در هیچ فروشگاهی نباید از آن غافل شد زیرا که این قسمت ها،دید اولیه مشتری نسبت به فروشگاه را رقم می زند و می تواند در ایجاد حس مثبت نسب به فرش ها و اطمینان از فروشگاه بسیار تاثیر بگذارد
برای اینکه از شلوغی فضا جلوگیری شود همچنین فرش و قالیچه ها بهتر جلوه نمایند و در نظر مشتری جذاب و زیبا به نظر بیاید بهتر است از رنگ های خنثی و ملایم برای پس زمینه دیوارها استفاده کرد با این تکنیک فرش ها جلوه ی بیشتری خواهند داشت.
برای اینکه مشتریان بتوانند رنگ واقعی فرش ها را ببیند و نسبت به خریدشان اطمینان کافی کسب کنند باید نور پردازی مناسب داشته باشیم.استفاده از نورهای متمرکز بر روی فرش ها و نورهای محیطی برای روشنایی فضا راهکار مناسبی است.به این نکته نیز توجه نمایید که از نورهای با رنگ مناسب استفاده نمایید و توازن مناسب در داخل فروشگاه رعایت شود.
شاید به نظر بعضی از افراد وجود مبلمان،گلدان،اکسسوری در فرش فروشی لازم نیست،اما دکوراسیون مناسب می تواند در ذهن مشتریان دید مناسب ایجاد کند و آن ها با فضای موجود ارتباط برقرار کنند.
برای راحتی حرکت فرش ها بر روی زمین از کفپوش مناسب به طوری که جابه جایی آسان باشد استفاده نماییم.
چیدمان مناسب موکت،فرش،قالیچه و... با توجه به سبک و رنگ میتواند به مراجعه کنندگان در انتخاب و مدیریت ذهن کمک کند.بعضی از فرش ها به دیوار و بعضی دیگر بر روی زمین و روی هم قرار میگیرند.نکته مهم در این چیدمان این است که مشتریان  به راحتی بتوانند فرش ها را مشاهده نمایند و محدودیت دسترسی وجود نداشته باشد.

تحریریه معماری آرل

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7858.html