طراحی داخلی فروشگاه جدید اپل در ساختمانی کلاسیک

تحریریه معماری آرل
طراحی داخلی فروشگاه اپل (اپل استور)، وامدار از ساختمان بانک کلاسیک است که خیابان مدیسون شهر نیویورک به اجرا رسیده است. این ساختمان یک نمونه خوش تیپ و کم نظیر از معماری کلاسیک از دوران هنر کلاسیک آمریکایی می باشد که توسط اوتیس چپمن در سال 1992 طراحی و ساخته شده است. شرکت اپل با درک پتانسیل ساختمان موجود، تلاش کردند تا مشتریان محیطی جدید را تجربه کنند و هویت ساختمان اصلی را حفظ نمایند.

طراحی فروشگاه موبایل اپل شامل 4 جزء  اصلی است: حفظ و ترمیم نمای ساختمان، فرایند بازسازی بخش های قدیمی، حساسیت در تعمیر فضاهای داخلی از جمله ایجاد فضاهای جدید در زیرزمین برای انتقال حس فضای تجاری به مشتریان، و ارتقا بخش خدمات رسانی همچون طراحی استند، میز، و دکورهای داخلی. لذا بسیاری از تلاش طراحان بر روی بازسازی سالن اصلی بانک و ویژگی های مهم آن در نور طبیعی، تهویه و گسترش فضاهای مرکزی بوده است. 

بازسازی فروشگاه شامل بخش قابل توجهی از سنگ آهک ایندیانا (از معادن ایندیانا) و سنک صورتی نمای آن بود که میبایست دوباره تهیه میشد. همچنین بخش اعظمی از پنجره ها نیاز به بازسازی داشتند که سبک ساخت آنها با پروژه های پیشین اپل (که همگی مدرن یا متریال های مدرن بودند) تفاوت عمده ای داشت. به همین علت تجزیه و تحلیل دقیقی برای شناسایی رنگ اصلی بنا و طیف رنگهای ظریف فروشگاه های مدرن اپل صورت گرفت تا بعد فیزیکی و زیبایی شناسی درون و بیرون ساختمان به مراجعه کنندگان انتقال یابد. 

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه از جمله لوسترها، ستون ها، متریال سنگ مرمر با پوشش چوب طبیعی، جرز بین دیوار و ستون، و گچ بری ها به واسطه طراحی ذهنی (بررسی طراح نسبت به ماهیت کلی پروژه)، و مهندسی معکوس (شکافتن و بررسی برخی قسمت های ساختمان برای طراحی مشابه طرح اولیه) به اجرا رسیده اند. به عنوان مثال ماتریس طراحی بوتیچو به یک شرکت ایتالیایی واگذار شد تا کف، جرز دیوارها، پوشش چوب ستون ها و گچ کاری را به اجرا برساند. همچنین برای ساخت پنجره ها، زیرزمین و فضاهای مدرن از برخی افراد محلی و کارآموزان شهر نیویورک بهره برده ایم تا این افراد با تجربه و متخصص به واسطه شناخت خود از محله نیویورک و ساختمان های کلاسیک، در تکیمل هر چه بهتر ساختمان تاثیر بگذارند.

تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7846.html