طراحی داخلی اداری با کانسپت موتور سیکلت BMW

تحریریه معماری آرل
از سال 2016 گروه طراحی CUN طراحی های زیادی برای انواع فضای کاری با گستره وسیعی انجام داده است و تاکنون دفاتر زیادی را برای شرکت ها در حوزه های مختلف مانند بازی،رسانه،ارتباطات فرهنگی،اینترنت،فن آوری فیلم و تصویر،توسعه املاک ومستغلات طراحی کرده است.
براساس شیوه انجام کار،مفهوم"فضای عملیاتی شرکت"را ارائه کرده اند و تحقیقات بیشتری در مورد آن صورت گرفته است.Al  و ماشین های هوشمند دائما در حال پیشرفت و تغییرزندگی ما می باشند،طراحان به دنبال همکاری با شرکت های فعال در این حوزه بوده اند که خوشبختانه MACQUARIE یک شرکت اختصاص یافته به تحقیق و توسعه رباتیک امکان پرداختن به تحقیقات دوباره را درمرکز R&D فراهم آورده است.این یک فرصت فوق العاده همراه با چالش بوده است.

چالش

در ابتدا،مرکز R&D  با مساحت400 مترمربع در سه واحد مستقل طراحی شده است،یک طراحی خاص که توسط زاها حدید انجام شده است.طراحی شامل اشکال خاص و تاثیرگذار است که منجر به طرح و پلان نامنظم در فضای داخلی شده که باعث افزایش سختی کار شده است.
اول از همه،پلان شکل منحنی دارد بنابراین داشتن دیوار مستقیم ویا یک فضای مربع چالش سختی بوده است.علاوه بر این،در طراحی به خاطر وجود تهویه و تیر در بعضی نقاط ارتفاع به 1/2 متر رسیده است چالش دیگری این طراحی بوده است.پس از شناسایی چالش نوبت به کشف راه حل مناسب می رسد.20 طراحی و ایده ارائه شد اما پیدا کردن مناسب ترین طراحی کاار بسیار پیچیده ای بوده است.

الهام گیری

علاقه به موتورسواری یکی از عوامل مهم در طراحی و ایده گرفتن طراح بوده است.همان زمان که طراحان مشغول ایده دادن برای طراحی بوده اند شرکت BMW  موتورسیسکلت برقی خود را در سال 2016 معرفی کرد،که توانست طراحان را به سمت وسوی مناسب برای طراحی هدایت کند و آن ها را تحت تاثیر بگذارد.
موتور سیکلت دارای 3 ویژگی اصلی است:
1-عدم استفاده ازهیچ ماشین آلات سنتی به علت تغییردرساختار
2-استفاده از متریال معمولی در طراحی محصول
3-ترکیب فن آوری و اتصالات که تغییراتی را به همراه آورده است.
در طراحی داخلی این دفترکار از این ویژگی ها استفاده شده است.
در طراحی فضای اداری با هدف تاثیرگذاری و برانگیختن احساسات از نور نارنجی با ایده گیری از طراحی موتور سیکلت استفاده شده است.(در این موتور سیکت بر خلاف ساختار معمول هر موتورسیکلت در طراحی بدنه آن از نورنارنجی استفاده شده است.)
تحریریه معماری آرل
منبع:archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7827.html