طراحی پلی کلینیک و سرای محله سنگاپور با تراس های سبز

تحریریه معماری آرل
طراحی پلی کلینیک و سرای محله سنگاپور یک تلفیق معمارانه برای رفع نیازهای ضروری و گروهی یک محدوده از پایتخت می باشد. ویژگی طراحی پروژه تلفیقی فوق، لحاظ کردن یکی از عوامل مهم در معماری این کشور می باشد: فضای سبز در گسترش بیشتر عناصر پایدار ساختمان.

طراحی سرای محله "واحه"، نسل جدیدی از مراکز اجتماعی/خدماتی است که توسط بنیاد و مسکن، و برنامه توسعه شهرداری سنگاپور ارائه شده تا فضاهای خدمات دهی را به محله های کوچک مرتبط کند. پروژه واحه شامل مراکز خرید، تسهیلات عمومی، و یک کلینیک دولتی است. استودیو طراحی Serie با بهره گیری از مجموعه ای از تراس های سبز را با بهره گیری از سیستم جمع آوری آب های زیر زمینی و کانال های آب به اجرا رساند. این تراس های سرسبز حکم فضاهای عمومی را دارند که به عنوان عرصه های زمین بازی کودکان و آمفی تئاتر عمل می کنند.

طراحی بام سبز ساختمان به قدری هائز اهمیت بود که یک برنامه جامع طراحی لنداسکیپ در شکل گیری آن نقش داشت، و فرصت کشاورزی شهری در زمین های تخت را فراهم می آورد. باغ ها چیزی بیش از یک فضای صرفاً زیبایی به شمار می روند. باغ های مجموعه ای از فرهنگ فضای سبز در معماری به شمار می روند. با آوردن فضای سبز به مناطق مسکونی و لذت بردن از آن، فضای زندگی و تعاملات اجتماعی ارتقا می یابد.

کانسپت سرای محله واحه یک پلازای باز و طبیعی است که دسترسی عمومی را از مرکز باز بنا به فضاهای رستوران، مراکز آموزشی و خدمات پلی کیلینک میسر می سازد. تمام عرصه های عمومی به تراس های سبز و باغ متصل شده اند. به همین دلیل باغ و تراس ها یک فرصت بی نظیر برای مناطق انتظار به شمار می رود تا افرادی که در سالن انتظار کلینیک نشسته یا در طول پروژه گذر می کنند، از زیبایی های مناطق افراد خود لذت ببرند. 

قرار داشتن یک پلازای محافظت شده روبروی آبراه، قلب پر جنب و جوش مجموعه است. این پلازای بزرگ شاهراه پروژه می باشد و طیف گسترده ای از فعالیت ها و رویدادهای اجتماعی را پوشش داده، و نقطه اتصال بین طبقات و مجموعه با خیابان است. تمام سیرکولاسیون از طریق سایت و پلازای آن صورت می گیرد و به عنوان هسته اصلی پروژه برای اتصال ساختمان به شهر محسوب می شود. 


تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7826.html