7 پلان سه بعدی هتل های مشهور فیلم های سینمایی

تحریریه معماری آرل
هتل ها چه در دنیای واقعی و چه در دنیای خیالی سینما یکی از بهترین سوژه های داستانی محسوب می شوند. نمایش های تلویزیونی و سینمایی از سال های دور کلاسیک تا امروز میزبان هتل های مشهور و شاخص زیادی بودند که گاها بیشترین زمان فیلمبرداری را به خود اختصاص داده اند. به همین بهانه ما 7 پلان سه بعدی از فضای هتل هایی را برای شما قرار دادیم که در فیلم های مشهور هالیوودی بیشترین تاثیر را داشته اند. از فیلم زن زیبا (1990) گرفته تا درخشش (1980) و خماری (2009).
پلان سه بعدی هتل هایی که در این پست معرفی کردیم، بازه زمانی معماری و سینمای کلاسیک (مانند فیلم زن زیبا) و پدیده های مدرن مانند فیلم هتل Bates را به نمایش گذاشته است. در حالی که سفر به مکان های خیالی مانند فیلم بهترین هتل عجیب مریگولد یا فالتی تاورز فراتر از دسترس ما هستند، امروزه می توانید مانند این گونه اتاق های نمادین را در هتل دنیا از پیش رزرو کنید.
نقشه های سه بعدی زیر یک نمونه برش خورده پرسپکتیو از پلان دقیق 7 هتل مشهور می باشد که توسط Expedia تهیه شده است. از هتل Majestic Yosemite در فیلم درخشش استنلی کوبریک گرفته (که هنوز هم یک هتل فعال است) تا سزار پالاس یا همان قصر سزار (که فیلمبرداری فیلم خماری در بهترین سوئیت هتل صورت گرفته) می توانید تلفنی یا انلاین رزرو کنید. مدلسازی پلان های سه بعدی زیر توسط یلنا پوپوویچ و باربارا لو انجام شده شده تا شما درک بهتری از اتاق های هتل و ارتباط فضایی درون فیلم ها داشته باشید.
پلان هتل بورلی ویلشر در بورلی هیلز، آمریکا (فیلم زن زیبا)

پلان هتل پارک هایِت توکیو، ژاپن (فیلم سینمایی گمشده در ترجمه)

هتل مجستیک Yosemite در پارک Yosemite (فیلم سینمایی درخشش)

هتل چشمه آبی میامی، آمریکا (فیلم سینمایی جیمز باند:  گلد فینگر)

هتل سفیر یا هتل Ambassador لس آنجلس (فیلم ترس و نفرت در لاس وگاس)

هتل رافائل پاریس، فرانسه (فیلم هتل شوالیه)

هتل سیزرز پالاس لاس وگاس، آمریکا (فیلم سینمایی خماری)

تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7785.html