7 پروژه معماری با نمای سنگ تخت طبیعی

تحریریه معماری آرل
متریال سنگ تخت یک محصول معدنی، بی خطر و کاملا اکولوژیکی است که با روندی کارآمد و ساده تولید میگردد. سنگ تخت یکی از متنوع ترین محصولات طبیعی است که به عنوان پوشاننده نما، کف و سقف به کار می رود و از زیباترین متریال های مورد استفاده در صنعت ساختمان به شمار می رود. 
متریال سنگ در برابر اختلاف دمای شدید مقاوم بوده و با طول عمر 100 ساله، مقاومت بالایی در برابر نفوذ رطوبت و برودت در انواع شرایط جوی را داراست. تنوع سنگ در انواع، بافت، شکل و اندازه باعث می شود تا معمارن زیادی به استفاده از این محصول ترغیب شوند و از خلاقیت خود در برجسته سازی چنین متریالی بهره ببرند. به همین علت ما لیستی از 7 پروژه معماری که با سنگ تخت طبیعی ساخته شده اند را برای شما قرار دادیم تا شما را با این ماده و شیوه اجرای آن آشنا کند.

نکاتی ضروری در مورد سنگ تخت طبیعی

نماهای بادخور


سنگ تخت یک گزینه عالی برای عایق کردن خارج خانه می باشد. متریال سنگ تخت مانند یک مانع طبیعی عمل می کند و از لایه دیوار به بعد را در برابر تهدیدات اقلیمی محافظت می کند. علاوه بر این ترکیب پوسته سنگی و عایق های حرارتی بخش اعظمی از انرژی را صرفه جویی می کند و باعث بهبود حرارتی داخل خانه می شود.

پنل های حرارتی


یکی از خواص حرارتی سنگ تخت، توانایی آن در تبدیل نور خورشید به انرژی است. شما می توانید از پنل های سنگ تخت در گرم کردن داخل فضا، آب استخر یا گرم کردن مخزن آب درون ساختمان خود بهره ببرید. سنگ تخت سرعت اجرای بالایی دارد و به راحتی مونتاژ می شود. هزینه تعمیر و نگهداری چنین متریالی تقریبا نزدیک به صفر است.
 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7740.html