طراحی رستوران و کلوپ شبانه انتزاعی، غرق در آلومینیوم و چوب

تحریریه معماری آرل
تبدیل یک انبار قدیمی که از دیوارهای خارجی خود جدا شده و اجازه داده تا محیط داخلش از نور طبیعی، آلومینیوم، چوب و طراحی نورپردازی انباشته شود و کاربری خود را به یک رستوران لوکس و بار نوشیدنی تغییر دهد. طبقه بالا برای ارائه منظره بهتر در هنگام صرف غذا به کاربری رستوارن اختصاص یافته، و طبقه همکف یک پاسیو باز و گسترده برای کلوپ و بار نوشیدنی است.

طراحی و ساخت نمای ساختمان رستوارن از متریال آلومینیوم ساخته شده است که در یک الگوی مثلثی شکل قرار گرفته اند. این هندسه مثلثی تا کف طبقه همکف امتداد یافته اند، تا جایی که یک سطح آبستره را ایجاد کرده و سقف، دیوار و پله ها و ستون ها را پوشانده است. این الگوهای آلومینیومی به طور نیمه باز در پس زمینه پروژه تعبیه شده و مانند یک مجسمه انتزاعی ادامه دار در بطن ساختمان بافته شده است.

رنگ آمیزی رستوارن به تونالیته خاکستری رفته و طیف روشن تا تیره رنگ نوک مدادی در دیوارها، ورق آلومینیوم نقره ای در سقف و سطوح تیرخ میزها قابل مشاهده است. اما سیر تکامل طراحی داخلی رستوارن زمانی به حد نهایی می رسد که الگوی آلومینیوم باشگاه شبانه جای خود را به متریال چوب مجلل در بخش رستوران می دهد. دیوارها، سقف، کانتر آشپزخانه و بار با چوب های نازک مواج و زاویه دار دیوارکوب شده اند و یک سطح گسترده مایع را در تمام رستوران به نمایش گذاشته اند.

رستوران/باشگاه شبانه در دو سطح و دو کنتراست رفتاری متفاوت قرار دارند: یکی تحت سلطه ورق های آلومینیوم هیجان انگیز و دیگری توسط چوب گرم و آرامش بخش. کانسپت انتزاعی دیوار و سقف در ارتقا کیفیت بصری و گستردگی فضا نقش عمده ای ایفا می کند. هر دو فضا مانند یک مجسمه بزرگ و غول پیکر می باشند که مراجعه کنندگان را در طراحی نورپردازی و رنگ های متنوع غرق می کند.
تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7700.html