مرمت و بازسازی 6 قلعه قدیمی در بریتانیا را تماشا کنید

تحریریه معماری آرل
مرمت و بازسازی در قرن حاضر بر پایه شناخت و مطالعات بناهای تاریخی، و شیوه های مدرن معماری به یکی از شاخه های مهم این رشته کاری تبدیل شده است. قدمت بنایی از یک سلسله پادشاهی با قلعه های تاریخی که قرن ها از قدمت آن گذشته، می تواند درس های زیادی از معماری های قرون گذشته به ما بیاموزد. طی سالیان گذشته ساختمان های بزرگ زیادی همچون کلیساها، قلعه ها و خانه های قدیمی در حال فروپاشی هستند. لذا در یک اقدام جالب توجه، به کمک فناوری دیجیتال سه بعدی یک شبه بازسازی و مرمت بر روی 6 قلعه قدیمی انجام شده تا نشان دهد چنین بناهایی در گذشته به چه شکل بوده اند. این شیوه بازسازی در نرم افزار می تواند راهنمای بسیاری از معماران برای مرممت یک بنا باشد.
با توجه به این موضوع، دو گروه Onward و استودیو NoeMam متخصصان دیجیتال خود را گرد هم آوردند تا 6 قلعه در سراسر انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی را به کمک نرم افزارها پیشرفته بازسازی کنند. 

قلعه Dunluce، ایرلند شمالی


قلعه Dunluce حدود 1500 سال پیش ساخته شده بود و در 1963 به حال خود رها شد. از نکات جالب توجه این قلعه، فضاهای غذاخوری آن بود که بر روی لبه صخره قرار داشت و از آنجا منظره دریا را هنگام صرف غذا مشاهده می کردند.

قلعه Dunstanburgh، انگلستان


قلعه ای قدیمی و بزرگ که در زمان شاه ادوارد دوم ساخته شده و یکی از شاخص ترین برناهای انگلستان به شمار می رفت. با وجود قدرت نمایی ادوارد در آن دوران، وی پیش از تکمیل کاخ و لذت بردن از حیاط خلوت آن دستگیرد شد.

قلعه Bothwell، اسکاتلند


این قلعه بیشتر به خاطر سیاه چال های استوانه ای شکل خود شهرت داشت که امروزه ویران شده است. امروزه این مکان بیشتر در شب هالووین مورد استقبال صورت می گیرد.

قلعه Goodrich، انگلستان


ساخت این قلعه در سال 1102 میلادی آغاز شد و نام خود را از گودریک ماپ استون برگفته است. ساختمان قلعه تا سال های متمادی مورد استفاده قرار می گرفت. تا اینکه طی جنگ های داخلی بین سال های 1942 تا 1946 دیچار آسیب های جدی شد که تا به امروز همانطور رها گشته است.

قلعه  Caerlaverock، اسکاتلند


تنها قلعه مثلثی شکلی که از تاریخی سه گانه بهره می برد: این بنا در سال 1280 میلادی ساخته شد. سپس در قرن 14 توسط یک مقام بلندپایه انگلیسی حذف گردید. پس از فتح بنا توسط اسکاتلند و جلوگیری از تخریب دوباره آن توسط انگلیسی ها تا سال 1570 مورد استفاده قرار گرفت، تا اینکه در همان سال طی یک محاصره نابود شد.

قلعه Kidwelly، ولز


قلعه زیر ابتدا به عنوان یک ساختار چوبی در جنوب غرب ولز مورد استفاده قرار می گرفت. این ساختار قدیمی و بزرگ سال 1106 میلادی شکل یک قلعه را به خود گرفت و تا دهه نهایی 1300 پا مورد استفاده اقوام ولزی قرار می گرفت.

تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7687.html