طراحی مهدکودک با فضای تعاملی از گروه معماری بیگ

تحریریه معماری آرل
شرکت معماری بیارکه انگلس تصاویر مهدکودک جدید آموزشی نیویورک به نام WeGrow را منتشر نمود. پروژ جدید گروه معماری بیگ اولین فضای آموزشی با یک نام تجاری به اشتراک گذاشته شده و به منظور خنثی سازی خلوص مدرسه های سنتی است. سیرکولاسیون پلان این مهد آموزشی شامل فضاهای گسترده، باز و مخلوط است تا حس یک فضای تعاملی و کارگروهی به کودکان منتقل گردد تا بچه ها بتوانند عمق ارتباط و هماهنگی را در یک فضای جمعی به جای محیطی بسته با نیمکت ها منفرد درک کنند.

اصول طراحی مدرسه یا مهد آموزشی بر اساس فرضیه رشد و شکل گیری شخصیت از سنین پایین آغاز  می گردد. مهدکودک نیوورک اولین پروژه آموزشی بیارکه انگلس برای سنین کودکان در نیویورک محسوب می شود. طراحی مهدکودک نیویورک با سناریو یک فضای آموزشی داخل ساختمان با زمینه مبلمان و المان های قوسی شکل تشکیل شده است. اشیا و المان های  محیط یک چشم انداز چالش برانگیز است تا سِیر حرکتی کودکان را با چالش های حرکتی و محیطی روبرو کند. مبلمان و موانع به صورت متراکم و منطقی در فضا  چیدمان شده، و جریانی سیال و آزاد به وجود آورده اند. متریال چوب به رنگ روشن ارتباط قوی با کاربران فضا ایجاد نموده و کالبدی اعتمادپذیر برای کودکان محسوب می شود.

طراحی کلاس های مدولار، خانه های درختی و یک مزرعه عمودی، یک محیطی آموزنده و فراگیر را ترویج می کند. اَبرهای آکوستیک، متریال طبیعی و رنگ های خنثی، بهترین فضا برای مطالعه و یادگیری با توجه به روانشانسی کودک محسوب می شود. کارفرمای این  پروژه با مشاهده این طرح امیدوار است که خودآزمایی و کشف و شهود در این مرکز در جهت یادگیری کودکان ارتقا یابد. ایده اصلی این فضا با هدف یادگیری منابع آموزشی قوی برای کودکان سنین 3 تا 9 سال می باشد تا کیفیت آموزشی در سنین پایین را به واسطه طرح بیارکه انگلس به مرحله بالاتری برسانند.

تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7585.html