پنل های سه بعدی سیمانی مقاوم در برابر فجایع طبیعی

 
تحریریه معماری آرل
گروه سازنده مواد بازیافتی با استفاده از پنل های ساندویچ سه بعدی سیمانی، قالب هایی ساخته که به تازگی در ایالت متحده آمریکا مورد استفاده قرار گرفته اند که از خانه ها در برابر بلایای طبیعی محافظت می کند. به گزارش CNBC، این مواد به طور گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته بود و به تازگی در آمریکا تست شده است. با توجه به نتایج آزمایش، پنل های سیمانی سه بعدی در برابر لرزش زمین لرزه ها، آتش سوزی و طوفان ها مقاومند. این متریال به عنوان سیستم پایدار و انعطاف پذیر برای ساختمان ها ساخته شده که هدف اش تغییر کیفیت اقتصادی بازار مسکن آمریکا می باشد.

سازندگان Re-Structure، متریال بلوک سیمانی سه بعدی را با فومی ساخته اند که در برابر آتش مقاوم است. بلوک ها بین دو شبکه مش فلزی قرار گرفته تا استقامت شان را افزایش دهد. این شبکه مش با سیم های تقویت شده کششی ساخته شده اند و حکم پاکت نامه فوم را ایفا دارند. کان کوالیگار، مدیر عامل شرکت RSG 3-D عنوان کرده: اقتصاددانان مسکن ایالت متحده گزارش داده اند که 77 درصد خانه های مسکونی به واسطه فاجعه های طبیعی در معرض خطر آسیب یا تخریب قرار دارند. سواحل شرقی آمریکا عمدتا طوفانی هستند، غرب میانه با معضل گرد و خاک دست و پنجه نرم می کند و غرب با زمین لرزه های شدید مبارزه می کند. این سیستم پس از آزمایش در تمام اقلیم های آمریکا از مقاوت بالایی برخوردار بوده است.

بر اساس گزارش NOAA، سال گذشته بیش از 300 میلیارد دلار هزینه برای جبران خسارت های مربوط به بلایای طبیعی و آسیب های حالص از افزایش دمای زمین پرداخت شده بود. با وجود اینکه این متریال ها خارج از آمریکا یک ماده جدید محسوب نمی شوند، اما تولید  انبوه آنها در بلند مدت یک معضل محسوب می شده است. تا اینکه یک شرکت اتریشی به نام EVG قادر به ساخت ماشین آلاتی شده هزینه ساخت پنل ها را کاهش داده است. کمپانی RSG 3-D این پنل ها را به ایالت متحده منتقل کرده تا پتانسیل ساخت ساز انبود با هزینه کمتر نیروی کار را گسترش دهد. کاهش متریال های تجدیدناپذیر، ساخت و ساز با استانداردهای آمریکایی و سرعت اجرای کار از مزیت های پنل های سه بعدی سیمانی محسوب می شود.

تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7574.html