طراحی داخلی دفتر اداری شرکت حقوقی

تحریریه معماری آرل
طراحی داخلی ساختمان اداری Day One به  واسطه پیکره بندی دشوار و مدرن خود، تعریف تازه ای از یک فضای اداری با تخخص بر روی مضوعات حقوقی و دعاوی را به نمایش گذاشته است. دفتر Day One نوع جدید از فضای اداری با تمرکز بر روی موضوعات حقوقی را ارائه داده و از ساخت المان های سنتی و کلاسیک مربوط به این حوزه پرهیز کرده است. دلیل پیکره بندی فضا به شیوه مدرن، پر کردن شکاف بین کمبود های بصری و زیبایی شناسی یک فضای با عملکرد حقوقی می باشد. لذا به جای فضاهای نیم تاریک، شلوغ و تحکیم کننده؛ با محیطی دوستانه، مینیمال و انرژی بخش طرف هستیم.

از زمان آغاز حوزه بین المللی در چین، بیش از 60 هزار شبعه حقوقی و قانونی اعم از وکلا، قضات و استادان دانشگاه حقوق به سازمان iCourt پیوسته اند. کمپانی Day One یک جامعه بزرگ قانونی را گرد هم آورده و با طراحی ساختمان جدید خود سعی داشته تا خون تازه ای در فعالیت های حوزه های قانونی بدمد. از الزامات طراحی ساختمان، در نظر داشتن فضای قانونی و استاندارد برای 200 کارمند را می توان نام برد. سایت پروژه از متراژ و موقعیت مناسبی برخوردار بود، اما فضاسازی با توجه به عملکرد کمپانی و رویکردهای مدرن و تکنولوژیک که از سلیقه های کارفرما بود، چالش اصلی طراحی پروژه به شمار می رفتند. تفسیر خلق و خوی سازمان حقوقی iCourt با در نظر داشتن توابع، خصوصیات و زیبایی شناسی فضا ما را به محیطی روشن به رنگ سفید رساند.

همانطور که مرکز طبقه اداری را مشاهده می کنیم، یک سرسره مسیر اتصال نیم طبقه نشیمن به طبقه پایین خود می باشد. عموماً چنین اِلمان ارتباطی را در شرکت های گوگل و ماکروسافت دیده ایم و فکر کردن به چنین عنصر ارتباطی دیوانگی محض بود. اما خب هر چیزی بار اولی هم دارد. اگر یک سرسره بتواند روان و روحیه کارمندان خود را ارتقا دهید، پس رویکرد درستی در پیش گرفته اید. بخصوص اینکه از نقاشی ساختمان با رنگ های خسته کننده مانند طوسی یا خاکستری پزهیز کنید و روشنایی فضا را مزیدی بر جنبش و انرژی فضا قرار دهید.

ساختمان اداری Day One پنج طبقه می باشد که طبقه اول کوچک بوده و با رفتن  به طبقات بالاتر، متراژ فضا هم ارتقا می یابد. فضای کارمندان به طبقه پنج اختصاص یافته و طبقه چهارم و سوم برای جلسات با کارفرما و مشتریان است. طبقه دوم هم مکانی چند منظوره می باشد که بیشتر بر روی آموزش کارمندان جدید تمرکز کرده است. با این حال لایه های تقسیم بندی طبقه دوم، باز و انعطاف پذیر بوده و به عنوان فضای نمایشگاهی، سالن ورزشی و گردهمایی مورد استفاده قرار می گیرد.

بر اساس بررسی سایت و خواسته های iCourt از عملکرد فضایی، پیشنهادات عمدتا به نکات زیر متمرکز شده بود:
1.خلق فضایی انعطاف پذیر که ارتباط بین کاربری های مرتبط و غیرمرتبط را ارتقا دهد.
2.اجرای فضا با کیفیت بالا جزئیات استاندراد که ماندگاری را افزایش دهد و نیاز به تعمیر و ترمیم را تا حد امکان به تاخیر بیاندازد.
3.طراحی داخلی با با رویکردهای بصری و مقرون به صرفه که به عملکردهای حوزه iCourt خدشه ای وارد نکند.
تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7554.html