تپه ای شیب دار به جای مبلمان های روتین

تحریریه معماری آرل
چطور می توان از طراحی روتین پرهیز کرد؟ چگونه باید چیز جدیدی ارائه داد؟
هیچوقت اولین بارها آسان نیستند. اولین باری که ما در طراحی کافی شاپ "نوشیدن در خواب نیمروز" مشاهده می کنیم. اختلاف سطحی که نام "تپه" را برگزیده است و جایی که شما می توانید فروتنانه و آسوده بنشینید و فضایی برای خود در نظر بگیرید. خلق هوشمندانه اختلاف سطح در طراحی کافی شاپ 50 متری، به جای دکور کردن فضا با صندلی و میز به عنوان نشیمن، یک تجربه جدید و منحصربه فرد می باشد که شما را با زبان متفاوتی از معماری فضا آشنا می کند.

طراحی کافی شاپ "تپه" در گوشه ای از محله یئون نام دونگ چین واقع شده و که خلوص طراحی اش نظر هر رهگذری را جذب می کند. این کافی شاپ کوچک خود را از شَر مفهوم تقسیم بندی فضایی توسط تعبیه میز و صندلی های راحت کرده و نیاز انسان در یک کافی شاپ (نشستن و نوشیدن) را به شیوه ای سنتی برطرف ساخته است. نشستن بر روی یک سکو که بتوان به هر سمتی که می خواهی اشراف داشته باشی، می تواند یک امتیاز برای کاربر باشد. اینکه شخصی بتواند به راحتی با فضا عجین شود و تجربه ای متفاوت را حس کند. داشتن یک راه متنوع برای نشستن که فراتر از غلبه بر ناراحتی از برخی صندلی های مرسوم است، می تواند به معنای آغاز تجربه ای جدید باشد.

این مکان  یک کافی شاپ کوچک است که شما می توانید یک فنجان قهوه را هر کجایی که دوست دارید میل کنید. تفسیر استعاری از مفهومی به نام تپه برای هر فرد تعریف منحصربه فردی دارد. برای معمارن و طراحان این گونه کانسپت ها می تواند نقطه ای تازه برای شروع تجربیات جدید به شمار رود و برای افراد دیگر تجربه ای جدید از یک فضای معمارانه که از آن لذت ببرند. چون به طور عرف تپه چنین احساسی را به اکثر مردم منتقل می کند:
تپه، جایی که نسیم دل انگیزی را حس کرده و از آزادی تماشای مناظر بهره می بریم.
تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7552.html