سیستم نمای پیکسلی، ترکیب عاشقانه طبیعت و نسل بعدی تکنولوژی ساختمان

تحریریه معماری آرل
"طراحی نمای نسل بعدی" عنوان یکی از مجله های فلز و ساختمان است که از سیستم نمای پیکسلی به عنوان یک فناوری قابل تطبیق، مقیاس پذیر و تکرارشونده نام برده و می توان از آن برای انواع ساختمان های معماری با کاربری های متنوع استفاده نمود. این سیستم الهام بخش تمایل ذاتی ما برای برجسته کردن طبیعت در کالبد معماری است که در علوم دیگر به بیوفیلیا (biophilia) یا همان زیست گرایی شناخته می شود. سیستم نمای پیکسلی ترکیبی از دفتر اداری معاصر با فضایی زیست محیطی است تا نسل جدیدی از یک محیط اداری را به نمایش بگذارد.

با وجود فضاهای خالی زیاد و ترکیب کردن انواع بافت گیاهی مدولار، مبلمان و عرصه های کاری، این فرصت ایجاد شده تا کاربران به راحتی با محیط خود ارتباط برقرار کنند و در محیط شبه بیرونی خود غوطه ور شوند. فضاهای باز متنوع این امکان را در اختیار کارمندان می گذارد تا به نوآوری و خلاقیت بیشتر در حیطه کاری خود برسند. ترکیب محیط بیرونی با بافت فضای داخلی به یک امر طبیعی در طراحی اداری پروژه های امروز بدل گشته است.

تغییر پذیری سیستم نمای پیکسلی یک قابلیت بی نظیر برای فضاهای اداری است. بخصوص شرکت هایی که مستاجر هستند و  به طور معمول ساختمان محل کار خود را تغییر می دهند، می توانند با چنین سیستم انعطاف پذیری پیکره بندی نما و فضای رو به نمای بیرون را طراحی کنند. این سیستم می تواند از نوآوری های صنعت ساخت و ساز مانند: BIM، پیش ساخته، و سازه های قاب چوبی بهره ببرد تا فرایندی اقتصادی و پایدارتر را برای ساختمان خلق نماید.
سیستم مدولار نمای پیکسلی قابلیت اجرای سریع در متراژ های کوچک و بزرگ را داراست و همین امر استفاده از این سیستم را بهینه می سازد. بخصوص اینکه می توان از بافت های گیاهی متنوعی در تمام اضلاع ساختمان بهره برد. با وجود اینکه عنوان شده این سیستم را می توان در اکثر کاربری های معماری به کار برد، اما بیشتر از همه مناسب فضاهای اداری است. 


تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7482.html