طراحی و معماری خانه ی مدرن زیرشیروانی


تحریریه معماری آرل
معماری و طراحی داخلی خانه ای با اتاق زیر شیروانی و اتاق خوابی مدرن،خصوصی و آرامبخش در طبقه بالایی ساختمان ،در مسکو روسیه توسط شرکت Ruetemple انجام شده است . در ادامه نمای بیرونی ساختمان را بررسی میکنیم.در داخل ساختمان شیروانی و طبقه بالایی خانه باهم ترکیب شده تا خانه ای با پلان باز و اتاق خوابی متناسب ایجاد کنند.یک پلت فرم چوبی که یک کانتر از سمت دیگر تخت بالا آمده و چراغ آویز ظاهری منحصر به فرد و مدرن به فضا بخشیده است.
جهت مخالف تخت خواب شومینه و پله ای که کاربران را به سمت دفتر کار خانگی در طبقه بالا هدایت میکند قرار دارد.در کنار شومینه،یکی از پله توسط کوسن و بالشتک هایی برای نشستن کنار شومینه اضاقه شده است که این طراحی هوشمندانه هلاوه بر کاربردی کردن فضا به گرمی و صمیمیت فضا کمک میکند.

در طبقه بالایی،کتابخانه ای به صورت سفاشی ساخته شده که از خط پشت بام که به صورت شیروانی می باشد تبعیت میکند برای استفاده بهینه از فضا و مطالعه کتاب در قسمت پایینی کتابخانه مبلمان به همراه بالشتک هایی برای نشستن اضافه شده تا گوشه ای دنج و به دور دغدغه ها به وجود آورد.   

تضاد بین رنگ سیاه و سفید در دکوراسیون فضا را  از یکنواختی خارج کرده و همینطور استفاده چوب به دلیل طبیعی بودن احساسی منحصر به فرد بودن در کاربران ایجاد مکیند.

در طراحی داخلی این خانه با وجود محدودیت فضا و وجود سقف شیروانی خانه طراحی بسیار هوشمندانه برای استفاده از تمامی قسمت ها صورت گرفته در اینکه فضایی با کارایی بالا و مطابف با معیار های زیبایی شناسی ایجاد کرده است.برای مثال کتابخانه و کانتر کنار تخت خواب ایده ای کاربردی برای استفاده حداکثری و افزایش عملکرد فضا می باشد.

استفاده از گیاهان لطافت و ظرافت اهدا کرده و احساس سر زندگی به اهالی خانه می بخشد.پنجره های سقفی و پنجره های بزرگ در طبقه های پایینی نور طبیعی را وارد فضا میکند.

تحریریه معماری آرل
منیع:contemporist.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7477.html