معماری کاستاریکا: با معماری کشورهای حاضر در جام جهانی 2018 آشنا شوید

تحریریه معماری آرل
کاستاریکا از معدود کشورهای قاره آمریکا به شمار می رود که فاقد مقبره های فراوان به نسبت مکزیک، کلمبیا و ونزوئلاست و بیشتر به واسطه برخی سایت های اولیه باستان شناسی و طبیعت چشم گیرش شناخته می شود.  با این حال پایه و اساس معماری کاستاریکا در چند خانه، زیرساخت های جاده ای و سایت های باستانی قابل مشاهده است. اما به طور عمده باید از معماری مدرن و جدید کاستاریکا سخن گفت، چون این کشور پس از منحل کردن ارتش خود، بر روی مکان های اقامتی سرمایه گذاری کرده و به واسطه مناظر و اقلیم معتدل استوایی خود بر روی صنعت تورسیم تمرکز کرده است.

کشور کاستاریکا فاقد شهرهای بزرگ و استثنایی است و مانند برخی کشورهای آمریکای لاتین به تازگی وارد حباب معماری مدرن و نوگرا شده است. پایتخت این کشور شامل چند خرابه از دوران باستان امپراطوری مایان ها می باشد. اما شاخص ترین ساختمان قدیمی این کشور کلیسای در زمان استعمار توسط کشور اسپانیا بوده است. باسیلیکای دِ نوئسترا که به افتخار پادشاه این کشور  به نام لا نگریتا ساخته شده بود از مهم ترین بناهای این کشور در زمان استعمار می باشد.

باسیلیکای دِ نوئسترا


مرکز شهر سن خوزه دو مجتمع مسکونی به نام Barrio Amón و Barrio Otoya قرار دارند که تمثیلی از سبک آرت دکو به شمار می روند. از دیگر ساختمان های معماری برجسته این کشور می توان به مدرسه فلزی (Escuela Metalica) اشاره کرد که در سال 1880 ساخته شده بود و برخی الحاقات آن به صورت جزء به جزء از بلژیک به کاستاریکا فرستاده شده بود. 

مجتمع مسکونی  Barrio Amón

مدرسه فلزی (Escuela Metalica)


سواحل کارائیب یکی از جذاب ترین و مهم ترین نقاط کاستاریکا و دنیا به شمار می رود که از طبیعت خارق العاده ای برخوردار می باشد. معماری سواحل کارائیب شامل ساختمان های کوچک چوبی است که بر روی صخره های بلند ساخته شده و تا به امروز هم چنین سازه های چوبی را مشاهده می کنیم. چوب به واسطه رطوبت زیاد و زمین های آبگیر بهترین متریال ساخت در این منطقه به شمار می رود. طی سال های اخیر خانه، برج و شهرک های مدرنی به این سواحل اضافه شدند و تا حدودی چهره این منطقه را دستخوش تغییر کرده اند.

از بین معماران مشهور این کشور می توان به رولند زورکر (Ronald Zurcher) اشاره کرد که طراحی و ساخت چندین هتل را در این کشور مدیریت کرده است.

رولند زورکر (Ronald Zurcher)


در ادامه گذر گوتاهی بر ساختمان های مهم این کشور انداخته ایم.

مهم ترین ساختمان های سن خوزه

قلعه آبی

ساختمان مجمع قانون گذاری 1920

موزه ملی کاستاریکا 1876 (خانه سابق طبیعت گرای آلمانی به نام الکساندر ون فرانتزوس)

ساختمان های مدرن کشور کاستاریکا

ویلای اقامتی کارائیب به نام KGN

هتل آنداز

مجتمع مسکونی تک آپارتمانه

مهم ترین مجموعه های ورزشی کشور کاستاریکا

سالن ورزشی چند منظوره خوزه میگوئل اگرلت (2004)


استادیوم فوتبال آلخاندرو موررا سوتو (1942)تحریریه معماری آرل
منبع: visitcostarica.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7318.html