طراحی استادیوم ورزشی مرکزی بلاروس

تحریریه معماری آرل
معمار: OFIS Architects
موقعیت بنا: barysaw,Belsrus
متراژ بنا: 6100 متر
سال احداث: 2013
این ورزشگاه قرار است به عنوان جشن سالانه شهر بوریسوف در سال 2013 افتتاح گردد.از آنجایی که این ورزشگاه 13000 هزار نفر گنجایش دارد، توانسته لیسانس 4 ستاره فیفا را با توجه به طبقه بندی این سازمان به دست آورد. متراژ فضاهای عمومی این ورزشگاه، 3000 متر مربع می باشد.این ورزشگاه مجهز به حمل و نقل کنترل شده، برای عموم و مصارف روزانه می باشد.برای دریافت کامل خبر، به ادامه مطلب مراجعه فرمائید.


 

یکی از عرصه های طراحی این ورزشگاه به صورت یک گنبد یگپارچه و گرد می باشد.پوسته خارجی این ورزشگاه به مانند یک پارچه نساجی سوراخ شده است که بر روی اسکلت اصلی این ورزشگاه کشیده شده است.کانسپت پوسته بیرونی بر اساس هندسه فراکتال در شکل های طبیعی به وجود آمده است. فضای پوشش داده شده بین این پوسته و خیابان، توسط یک راهروی سرپوشیده احاطه شده است، که شامل قسمت هایی مانند: مغازه ها،کافه ها،خدمات و سرویس های بهداشتی می باشد، و در بخش های بالاتر (طبقه های بالاتر) ادارات،مطبوعات، و Vip تعبیه شده است.
 کانسپت پوسته بیرونی

در بخش داخلی هم یک محیط گرد،حول یک فرم دوار طراحی شده است که در کنترل و پخش صدا و آکوستیک مناسب، یک فضای برونگرا برای بازیکنان و تماشاگران در طول بازی به وجود آورده است.یک محدوده مناسب و کافی، برای تبلیغات الکترونیکی کنار زمین و بیرون ورزشگاه، و همچنین منطقه مناسب برای عکاسان و دوربین های تلویزیونی تعبیه شده است.


گردآورندگان:گروه معماران آرل

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-719.html