طراحی ساختمان اداری دانشگاه تورنتو

تحریریه معماری آرل
با توجه به ساخت یک پردیس دانشگاهی در شهر تورنتو و بازخوردهای مثبت نسبت به طراحی آن، شرکت طراحی و معماری Provencher Roy طراح جدید خود از ساختمان چوبی با کاربری اداری را ارائه نمود. ساختمان این شرکت بر اساس یک پلان انعطاف پذیر طراحی شده، به طوری که بتواند در مدت زمان های معین رشد و تغییر کند. 

با استفاده از یک سیستم ساختاری متخلخل ساختمان به سلول های مدولار در ابعاد 8.4 متر ارتفاع، 17.4 متر عرض و 40 متر طول تقسیم شده است. طراحی شرکت به گونه ای است که عناصر این سیستم می تواند به صورت ضروری مجددا سازماندهی شود. همچنین استفاده از کفپوش های چوبی چند لایه می تواند بدون ایجاد خطر برای ساختن بقیه ساختارها تنظیم شود. انعطاف پذیری متریال چوب در ساختار و دکوراسیون مجموعه این فرصت را ایجاد می کند که تغییرات داخلی ساختمان در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.

با توجه به اظهارات یکی از معماران اصلی پروژه ساخت عرصه های بالای ساختمان نیازمند به نورگیرهای فراوان بود تا پرتوهای نور به فضای موسسه پژوهشی نفوذ کند. فضایی که به تحقیقات و پژوهش در مودر روش های ساخت و ساز با توده کربن می پردازند و این فضا نیازمند نور طبیعی می باشد. پوسته فضای پژوهشی نور را افزایش داده و متراژ را به لحاظ بصری افزایش داده است. این ساختمان فاصله کمی از ساختمان پردیس دانشگاه تورنتو داشته و حدفاصل بین ساختمان تحقیقاتی و ساختمان اداری را کم کرده است.
تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7189.html