طراحی و ساخت کارخانه لوازم آرایشی با کانتینر

تحریریه معماری آرل
طراحی و ساخت کارخانه MALPYO بر اساس خلق یک فضای مدرن و بزرگ می باشد که برای کسب و کار خانوادگی با قدمتی نزدیک به سه نسل در نظر گرفته شده است. کارفرما نیاز داشته تا کسب و کار خود در تولید لوازم آرایشی را افزایش دهد. به همین دلیل خواستار یک فضای گسترده بوده  تا از امکانات و طراحی مدرن بهره ببرد و ویژکی های برند خود را در کارخانه مشاهده کند. مفهوم اصلی طراحی کارخانه غلبه بر یک مکان به عنوان تولید بود تا با حجمی صلب و ساکن روبرو نشویم.

به دلیل اقلام نسبتا سبک کارخانه نیازی به ساخت یک سوله یا سازه سنگین نبود. لذا استفاده از کانتینر به عنوان سازه مجموعه یک راه حل هوشمندانه و اقتصادی می باشد. رنگ آمیزی کانتینرها با توجه به شکل گیری هویت برند جدید این کمپانی صورت گرفت تا محیطی شاداب را نسبت به یک کارخانه مشاهده کنیم. دفتر جدید کمپانی MALPYO از دو بخش تشکیل شده است: بخش اداری و فضای تولید. 

طراحی کارخانه MALPYO به دلیل ایجاد یک فضای کارآمد و سرعت اجرای ساخت اش از وسایل مربوط به امور حمل و نقل بهره برده تا زمان ساخت سازه های سینگین و نازک کاری های غیرضروری را کاهش دهد. به جز سرعت اجرای کار خلق یک هویت متسقل برای فرم و ساختار مجموعه مهم بود. با توجه به مقیاس بزرگ پروژه، از سازه های پولادی به عنوان استراکچر استفاده شده که توسط پوسته و ورقه های کانتینر پوشیده شده اند. 

آنچه طراحی کارخانه را منحصربه فرد کرده تنظیم دو بخش بوده است:
منطقه اداری که به صورت زاویه دار طراحی شده و سالن تولید که مانند تابعی از یک ساختار مورب شکل گرفته است. پیش از طراحی مجدد کارخانه فقط محلی برای تولید بود که توسط پوشش سبز و محیط زیست از دنیای بیرون و حتی کارکنان جدا شده بود. ارتباط فضای بین تولید و فضای اداری مهم ترین ویژگی پروژه محسوب شده تا این مکان صرفاً از ماشین آلات تولید اشباع نشود.تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7125.html