معماری و طراحی خانه و فروشگاه تجاری Guwol

تحریریه معماری آرل
در طراحی این خانه و فروشگاه، با توجه به موقعیت سایت پلان پروژه، سعی شده است علاوه بر حفظ حریم خصوصی در هر طبقه، نور طبیعی و طراحی نما زیبا در آن رعایت شود.  Guwol یک شهرک با خانواده های جوان است، بنابراین اندازه و متراژ هر خانه بر اساس نیازهای خانواده های جوان برنامه ریزی شده است. چالشی که طراحان با شرایط موجود داشتند، خلق 5 فضای خلاقانه و مجزا برای زندگی کردن بود. همراه آرل باشید..

سایت 

ناحیه Guwol تحت توسعه مسکن، یک ساختمان مسکونی حداکثر می تواند با تراکم 5 طبقه ساخته شود. سایت خانه در گوشه تقاطع  و دارای دو نبش می باشد به همین دلیل به طور کامل در معرض خیابان های اطراف قرار دارد. بنابراین سایت از ارزش تجاری بالا برخوردار است. پس طراحان یک استراتژی کلیدی برای ایجاد یک محیط زندگی راحت و دور از خیابان های شلوغ اطراف، حفظ حریم خصوصی، استفاده از ارزش تجاری پلان باید در نظر بگیرند.

طراحی مجزا در 5 واحد

همانطور که  Guwol یک محله پر از خانواده های جوان است، ما اندازه هر خانه را بر اساس آن برنامه ریزی کردیم. چالش اصلی این بود که کل فضا را به پنج خانه مجزا تقسیم کنیم. این ساختمان شامل پنج فضا است؛ یک اتاق زیر شیروانی ، دو آپارتمان سه خوابه، و دو اتاق با فضای کوچک  زیر شیروانی.
هر خانه با توجه به خیابان های اطراف و سطح، متفاوت است. طبقه دوم به سختی دارای حریم خصوصی است بنابراین ما یک بالکن برای آن در نظر گرفتیم. فاصله آجرها در نمای ساختمان نور را به درون ساختمان دعوت میکند اما نمایش منظره بیرون را سد می کند،در واقع مانند پرده عمل می کند.
در اطاق زیر شیروانی، ما مطمئن شدیم که پنجره به اندازه کافی بلند است تا حریم خصوصی را تضمین کند. از سوی دیگر ،طبقه ی سوم با پنجره های بزرگ ،فضای بازی ایجاد کرده، درحالی که همچنان نسبتا حریم خصوصی را به دور از شلوغی خیابان حفظ کرده است.
طبقه بالا دارای یک اتاق زیر شیروانی است تا با توجه به حقوق مربوط به قوانین نور، فضای کوچک زندگی را تکمیل کند.

پنجره های عمیق

پروژه توسط ساختمان هایی از شکل ها و مواد مختلف احاطه شده است. کل نمای ساختمان، با آجرهای سیمانی سخت و جزییات کم و با توجه به نسبت و روشنایی، کامل شده است. 
طراحی ظاهری و پیش پا افتاده ی پنجره ها، عملا فضای متفاوت از داخل ساختمان را ایجاد میکند و عمق آستانه پنجره ها از یکدیگر متفاوت است. یکی از عمیق ترین پنجره های باریک افقی، سایه های متعدد را با تغییر زمان و فصول دریافت میکند و در طول شب، هر پنجره درخشان می تواند شکل دیگری از یک نمای خارجی دیدنی را ایجاد کند.
معماری : Seoga
موقعیت : Guwol-dong / Namdong-gu/ Incheon/ South Korea
معماران برجسته : Park Haesun/ Oh Seunghyun
گروه طراحی: Kim Yoobin
مساحت :558 متر مربع
سال پروژه:2016
عکاس : Roh Kyung
سازندگان: Namsun/ ENG1, JIHO

تحریریه معماری آرل
منبع : آرک دیلی

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7062.html