هتل تفریحی لوکس دوقلو سنگاپور

تحریریه معماری آرل
هتل دوقلوی سنگاپور با نام DUO توسط استودیو طراحی و معماری Büro Ole Scheeren طراحی و معماری شده است. هتل دوقلوی DUO اقدامی مصالحه آمیز در قبال خصوصیت های شهری سنگاپور می باشد. این مجموعه بی نظیر با همکاری یک بخش متمایز شهرداری منطقه طراحی شده و سعی داشته زمینه های اطراف خود را با توابعی متنوع پیوند بزند تا پلتفرمی عمومی را 24 ساعته در اختیار شهروندان خود قرار دهد. کیفیتی از زندگی پویا و مرفه که مختص ارتقاء روابط شهروندی است.

طراحی نما

این مجموعه شامل دو برج برجسته است که با ویژگی های دو مجسه غول پیکر مفهومی ساخته شده و به برخی عرصه های شهری مدرن پیوند خورده است. طراحی نمای دو برج با توجه به الگوهای لانه زنبوری طراحی شده است. یکی از دلایل انتخاب طراحان برای الگوی نمای لانه زنبوری نصب راحت اتصالات فلزی در هنگام اجرا بود. این فرم در مقیاس بزرگ اجازه می دهد که نصابان هنگام اتصال قالب فرم های 6 ضلعی به راحتی بین طبقات حرکت کنند. البته مقیاس بزرگ هر بلوک لانه زنبوری هم در سرعت اجرای کار تأثیرگذار می باشد.

اهداف طراحی

هتل DUO به جای نشان دادن زیبایی های خود به عنوان یک اثر معماری منفرد ارجاعی به درج احساسات ساختارهای شهری سنگاپور بوده است که توسط یک سایت یکپارچه به دیگر ساختمان های معمارنه شهر سنگاپور پیوند خورده و شخصیت کلی شهر را یکپارچه نموده است. حتی ارجاعات نما به پلان، دکوراسیون داخلی، طراحی داخلی سوئیت های لوکس و فضاهای سبز منتقل شده تا اهداف معماری در کشور سنگاپور را بیشتر برجسته سازد. ویژگی های پایدار و شهر پاک از امضاهای اکثر بناهای موجود در سنگاپور به شمار می رود.

فرم

فرم ساختمان ترکیبی از مرتفع ساختن یک پلان دوار و مستطیل است که در نقاطی، حجم با فضای مثبت و منفی روبروست. استودیو طراحی Scheeren با در نظر داشتن خصوصیات معماری پایدار و سیرکولاسیون اقلیمی چنین فضاهایی را خلق نموده است. حرکت مناسب باد قالب و هدایت صحیح آن به بخش دیگر از شهر در محاسبات طراحی این مجموعه مشاهده می شود. همچنین این ویژگی اقلیمی به ایجاد یک فضای پر جنب و جوش در پایه ورودی هر دو برج منجر شده است.

جمع بندی

طراحی هتل DUO نشان دهنده همکاری بین مالزی و سنگاپور است. توسعه سرمایه گذاری تحت هدایت نخست وزیر هر دو شرکت صورت گرفته و برنامه ای بلند مدت برای رشد صنعت توریسم دارد. طراحی هتل DUO آغازی بر شروع پروژه های بزرگ بین دو کشور می باشد.

تحریریه معماری آرل
منبع:archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7036.html