10 طراحی و دکوراسیون داخلی با سبک چند دهه گذشته

تحریریه معماری آرل
شبکه مجازی پینترست، طراحی فضاهای داخلی مربوطه به چند دهه گذشته و مبلمان های دهه 70 میلادی را به عنوان یکی از پربازدیدترین بردهای خود در زمینه طراحی داخلی در انگلستان معرفی کرده است که مخاطبان آن نیز هر روز بیشتر می شوند. بنابراین وبسایت معماری آرل مجموعه ای از ده طرح برتر را در ادامه معرفی می کند که به سبک مربوط به دهه 70 میلادی طراحی شده اند.

نوسازی آپارتمان، پرتقال، اثر آتلیه vitro

استودیو معماری Vitro در این طرح قصد داشته است که کاراکتر این بلوک آپارتمانی مربوط به دهه 40 را با پارکت های قدیمی بازسازی شده، کفسازی از جنس مرمر و همین طور استفاده از مبلمان های مربوط به میانه قرن 20، احیا کند.

آپارتمان Olivier در ایالت باربیکن، انگلستان

این خانه با ویژگی استفاده از فرش های پرمو، رنگ های نارنجی و مبلمان مربوط به میانه قرن بیستم، در کتابی از  Anton Rodriguez  که 22 خانه شاخص ایالت باربیکون در انگلستان را به تصویر کشیده، معرفی شده است.

Casa AB، اسپانیا، اثر گروه معماری Built

کاشی های کف این خانه با طرح هندسی شان حس چند دهه گذشته را به این آپارتمان قرن نوزدهمی بارسلونا برمی گردانند.استودیو معماری Built به علاوه این طرح را با استفاده از کابینت هایی از جنس بلوط و کفسازی متناسب با آن تکمیل کرده است. 

نمایشگاه Via Solferino، ایتالیا، اثر استودیو  Dimore

در سال جاری، استودیوDimore طراحی نمایشگاه خود را در هفته طراحی میلان، بر مبنای سبک آرت دکو و متاثر از سبک طراحی داخلی در دهه 70 به اجرا رسانده است. در این طراحی از یک فرش ضخیم، گیاهان متعدد و نشیمن های بزرگ مجسمه گونه استفاده شده است.

خانه Padival، هند، اثر Anahata

Anahata، برای طراحی این فضای مسکونی که پلانی آزاد دارد، از رویکرد رجوع به سبک های گذشته استفاده کرده است. در این طراحی فضاها پیرامون حیاط مرکزی طراحی شده و از کاشی های کف با طرح های هندسی استفاده شده است

خانهTin، انگلستان، اثر Hennig Stummel

این خانه که Hennig Stunnel آن را برای خود طراحی کرده است، مشخصا از رنگی که همیشه در طراحی های دهه ۷۰ به چشم می خورد، یعنی نارنجی، استفاده کرده است. رنگ زنده و پرطراوت دیوارها و کابینت ها، مکمل کفسازی فولادی رنگ کهنه کاری شده است.

خانه باغ (Garden House)، کانادا، اثر شرکت معماری LGA

رنگ های گرم استفاده شده به عنوان نقطه تاکید، در تضاد با دیوارهای سفید داخل این خانه ذوزنقه ای شکل، بوده و باعث شده است طرح شرکت معماری LGA،  فضا را برای قاب کردن مجموعه آثار هنری صاحب این خانه فراهم کند.

آپارتمان Oscar Freire، برزیل، اثر Claudia Bresciani و Júlia Risi

ترکیبی التقاطی از مبلمان و گیاهان، وجه شاخص این خانه و استودیو پلان آزاد است که برای یک هنرمند تصویرگر سائوپائولویی طراحی شده است. کفسازی اورجینال این خانه توسط Claudia Bresciani و  Júlia Risi بازسازی شده است.

Casa Flora، ایتالیا، اثر Diego Paccagnella

این خانه ییلاقی اثر Diego Paccagnella، مبلمان معاصر را با المان هایی از خانه Venetian  ترکیب کرده و از چوب تیره، تزئینات طلایی رنگ و گیاهان استوایی استفاده کرده است.

کافه Jackie، فنلاند، اثر استودیو Joanna Laajisto

این بار فنلاندی طراحی شده توسط Joanna Laajisto، از طراحی بار Milanese در دهه 70 میلادی الهام گرفته است. ویژگی های آن استفاده از رنگ سبزتیره، مبلمان چرم قهوه ای سوخته و چوب های تیره و مرمر است.


تحریریه معماری آرل
منبع: dezeen.com


لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-6904.html