طراحی داخلی دفتر اداری شرکت معماری آکسیوم (Axiom)

تحریریه معماری آرل
شرکت طراحی و معماری آکسیوم متخصص طراحی تبدیل فضاهای معمولی به مکان هایی جذاب و خلاقانه می باشد که در آینده ای نزدیک تمرکز خود را بر روی ارتقاء فضای اداری برای رشد راندمان کاری می گذارد. این کمپانی با توجه به ماموریتی که برای خود تعیین کرده دفتر مرکزی جدید خود در شهر سیدنی را به اجرا رساند و از این فرصت طلایی برای به نمایش گذاشتن مهارت ها و ایده های ناب خود استفاده کردند. 

گروه طراحی آکسیوم طراحی دفتر خود را با استفاده از حداقل متریال های معماری و با هزینه پایین به اجرا رسانده است. رویکرد آنها مانند نقاشی بر بوم سفیدی بوده که طرحی تمیز و استاندارد را ارائه می کند. تقسیم بندی فضا و عرصه بندی هر بخش این طبقه بر اساس پلانی گسترده و باز انجام شده تا متریال های اضافی کمترین دخالت را در فضا داشته باشند. سقف مجموعه اکسپوز بوده و پس از تعبیه لوله های تاسیستات مکانیکی و الکتریکی از پوشش بتن سفید برای تزئین استفاده گردیده است. 

چون این مکان فقط به عنوان دفتر اداری مورد استفاده قرار می گیرد و آتلیه های طراحی این شرکت در ساختمانی دیگر واقع شده، دست طراحان برای ایجاد المان های ذهنی خود باز بوده است. طراحی و دکوراسیون اتاق های جلسه مختص کارفرما و کارمندان داخلی، اتاق کنفرانس، کافه تریا و اتاقک های یونیت شکل برای انجام برخی کارهای طراحی سَبُک از مهم ترین بخش های این ساختمان می باشد. تفکیک فضای طراحی و دفتر اداری باعث شد تا طراحان از هر فرم و رنگ مد نظرشان برای هر اتاق بهره ببرند. هارمونی نور و رنگ بین فضاهای عمومی و خصوصی بی نظیر بوده و این در شرایطی است که اجرای تمام این فضاها با هزینه ای کوچک به اجرا رسیده است. اگر دنبال نمونه طراحی از دفتر اداری یک شرکت طراحی و معماری می گیردید، به احتمال زیاد دفتر اداری شرکت آکسیوم از نمونه های عالی به شمار برود. 

تحریریه معماری آرل
منبع: officesnapshots.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-6903.html