طراحی 4 پروژه بین المللی برج شفاف از شرکت معماری ریچارد میر

تحریریه معماری آرل
سال 2018 برای گروه معماری ریچارد میر و همکاران بسیار شلوغ و فعال بوده است. این گروه معماری 4 پروژه معماری با خصوصیات و سبک منحصربه فرد سازمانی خود طراحی کرده و برنامه ساخت آن را برای ماه های آینده برنامه ریزی کرده است. این ساختمان های چند منظوره توسط پوسته ای شفاف ارائه شده و بر شاخصه های معماری پایدار و مینیمال طراحی شده اند. حجم ساده، پوسته ای شفاف، نورگیری به صورت پیش فرض از تمام اضلاع، و همچنین پاسخگویی به تمام ویژگی های شهرسازی و زیباسازی شهری از شاخصه های طراحی گروه معماری ریچارد میر به شمار می رود. شاید شاخص ترین پروژه از این 4 کار مجتمع اداری تجاری Torre Cuarzo on Reforma باشد که چند سال قبل کانسپت های آن معرفی شد. در ادامه این 4 پروژه منحصربه فرد را به صورت خلاصه برای شما معرفی کردیم.

مجتمع مسکونی Vitrvm

سال آینده گروه معماری میر شروع به ساخت مجتمع مسکونی دوقلو بوگوتا در کلمبیا را شروع می کند. این دومین پروژه شرکت ریچارد میر در آمریکای جنوبی است.


Torre Cuarzo on Reforma

برای اولین بار شرکت ریچارد میر با گروه معماری مکزیکی به نام Diametro Arquitectos همکاری کرد. این پروژه جاه طلبانه شامل دو برج تجاری اداری است که در خیابان مرکزی شهر مکزیکو سیتی قرار دارد. برج 40 طبقه ترکیبی از ویژگی های برجسن هسته مرکزی، پایداری، فضای معلق و چندین عرصه تفریحی می باشد. نما و دیوارهای شفاف این پروژه به حدی دقیق طراحی شده که در تمام طول سال نور طبیعی را برای همه فضاها جذب می کند.


ساختمان اداری-مسکونی Engel & Völkers

مسئولین شهر هامبورگ آلمان انتظار دارند که این مجموعه تا پایان سال 2018 بازگشایی شود. این پروژه هم از یک نمای شفاف و گسترده برخوردار بوده که ویژگی های جذب انرژی های مثبت و دفع انرژی های منفی را به دارا می باشد. کاربری این ساختمان شامل: آکادمی آموزشی، دفاتر و سوئیت های لوکس زیادی است که در طبقات معینی برنامه ریزی شده اند.


مجتمع مسکونی CDC Xin-Yi

ساختمان مسکونی CDC Xin-Yi چشم انداز آینده شهر تایپه به شمار می رود که برای سال 2018 اختصاص یافته است. ساختمانی با حجمی جامد که فقط در ضلع جنوب آن پوسته ای شفاف تعبیه شده است. در واقع ساختار هندسی عمودی و افقی ساختمان پاسخی به نیازهای شهری تایپه به شمار می رود. ساکنین این مجتمع از امکانات رفاهی همچون استخر بیرونی روی عرشه و بام سبز بهره می برند.تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-6822.html