7 پروژه بیمارستان برنده جایزه بین المللی AIA

تحریریه معماری آرل
بیمارستان ها و مراکز درمانی همواره از آن جمله فضاهایی هستند که برای هر کسی نا خوشایند است و کسی دوست ندارد مسیرش به چنین مکان هایی بیفتند چرا که نشانه ای از درد و ناراحتی است. به هر حال همگی می پذیرند که وجود چنین فضاهایی لازم و ضروری است و یکی از بهترین و موثرترین راه حل ها برای کمرنگ کردن این حس درد و ناراحتی، خلق یک فضای دلچسب و مطبوع می باشد.
باید توجه داشت که طراحی داخلی بیمارستان تاثیر به سزایی در روند بهبود بیماران، سلامتی محیط کار پرسنل و در نهایت بهره وری اقتصادی آن دارد، لذا باید با شناسایی و استفاده از پتانسیل های مولفه های کیفیت محیط، در راستای بهبود روند درمان قدم برداشت. طراحان و معماران باید در نظر داشته باشند که بیمارستان را به عنوان یک محیط شفابخش در نظر گیرند و این مکان را طوری طراحی کنند که بتوانند با ایجاد شرایط مطلوب از بیماران و خانواده هایی که در شرایط روحی نامناسب همراه با ترس و اضطراب قرار دارند، حمایت کنند. در ادامه دسترسی به فضای سبز و مناظر طبیعی می تواند در کاهش استرس و بهبودی بیماران تاثیر به سزایی داشته باشد.
موسسه معماری آمریکا (AIA) در سال 2016، 7 پروژه درمانی را به عنوان بهترین پروژه های سال معرفی کرد که با مشاهده تعدادی از تصویرشان می توانید به مسائل ذکر شده در بالا پی ببرید که طراحان چگونه برای حل این مسائل قدم برداشته اند. در ادامه با ما همراه باشید...
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-6588.html