ویلای دوبلکس با معماری و طراحی داخلی لوکس

تحریریه معماری آرل
معماری: AM Architecture
موقعیت: Camberwell, Australia
سال: 2016
با توجه به کوچک شدن متراژ منازل، هنوز افراد زیادی هستند که تمایل بسیاری به منزل دوبلکس دارند. اغلب معماران در دکوراسیون داخلی ویلاهای دوبلکس توجه ویژه ای به اختصاص دادن فضای بزرگتر سالن پذیرایی و اتاق های خواب دارند. ما در این بخش از وبسایت معماری آرل به بررسی مختصری از ویلای دوبلکس در استرالیا می پردازیم که در آن از متریال بومی چون چوب بلوط و آجر استفاده شده است. سالن پذیرایی دارای سقفی به ارتفاع دوبرابر معمول است و همین امر باعث شده تا فضا بزرگتر و البته جذابتر به نظر آید. در این میان چراغ های آویز بلند و ساده و شومینه دراماتیک عمودی در مرکز فضا باعث شده تا جلوه ی بهتری به فضا بخشیده شود.
فضاهای عمومی و اجتماعی در طبقه همکف و فضاهای خصوصی در طبقه اول سامان دهی شده اند و هر یک از اتاق ها دارای دیدگاه منحصر به فردی به مناظر اطراف هستند. در ادامه کف و سقف و بسیاری از دیوار ها با چوب طبیعی بلوط پوشش داده شده و محیط گرم و لوکسی را فراهم اورده است.

پنجره های سرتاسری و گسترده باعث شده تا معماری داخلی از بیرون فضا نیز به خوبی نمایش داده شود و به منظور حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از نور مستقیم خورشید از پرده های کرکره ای چوبی استفاده شده است.

شرکت معماری آرل با سال ها تجربه در زمینه طراحی ویلا و فضاهای مسکونی آماده ارائه مشاوره و طراحی برای شما عزیزان می باشد. با شماره 02122901906 تماس بگیرید. 

تحریریه معماری آرل
گردآورنده: الهه کاشی
منبع: archdaily

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-6461.html