نگاهی به 15 ویلا با نمای چوبی و مدرن!

تحریریه معماری آرل
وقتی سخن از نمای مدرن به میان می آید، اغلب ذهن ها به سمت متریال شیشه و فلزات می رود چرا که در یک محدوده زمانی شایع ترین متریال مورد استفاده در نماهای مدرن بودند، اما باید توجه داشت که متریالی چون چوب نیز می تواند انتخاب خوبی برای طراحی چنین نماهایی باشد. البته طراحی و اجرای این نماها نیازمند خلاقیت و ابتکار فوق العاده ای است که در این راستا معماران با استعداد قادرند ویلاهای چوبی لوکس و یا مدرنی را برای کارفرما طراحی کنند. چوب متریالی است که آرامش و راحتی بسیاری را به افراد القا می کند. در اینجا نمونه هایی از خانه های چوبی در طی یک سال اخیر (2016-2017) را فراهم آورده ایم که همراه با معماری مدرن و فن آوری های نوین در ساخت و ساز بوده که زیبایی طبیعت اطراف آنها، جلوه ی خاص و جذاب تری به پروژه بخشیده است.
از مزایای این متریال می توان به ویژگی عایق حرارتی طبیعی اشاره نمود که در نهایت صرفه جویی انرژی قابل ملاحظه ای در مقایسه با آجر، بتن و خانه های سنگی حاصل می شود. همچنین از آنجا که چوب باعث جذب صر و صدا می شود؛ خانه های مدرن چوبی فضای آرام تری را ارائه می دهند. علاوه بر این با توجه به بومی و طبیعی بودن این مواد، سرعت ساخت و ساز به نسبت بالاتر می رود و ساختار های چوبی به وسیله ی جذب و ذخیره دی اکسید کردنِ جو به محیط کمک به سزایی می کند. بدین صورت جای تعجب ندارد که بسیاری از مردم ترجیح می دهند در خانه های چوبی زندگی کنند.
یکی دیگر از بزرگترین مزیت های ساخت و ساز در چنین خانه هایی، میزان بالای انعطاف پذیری است که در هنگام تغییر و بازسازی بسیار خوشایند می باشد.

1. The Park House
موقعیت: ملبورن، استرالیا


2. Villa KGET
موقعیت: فرانسه

3. The Wooden House
موقعیت: اسلوونی

4. Amoroso Residence
موقعیت: لس آنجلس، کالیفرنیا


5. House in Toronto
موقعیت: تورنتو، کانادا

6. Courtyard House on a River
موقعیت: ایالات متحده آمریکا

7. Butterfly House
موقعیت: ایالات متحده آمریکا

8. House Zilvar
موقعیت: جمهوری چک

9. Valley House
موقعیت: اوکراین


10. Shawm House 
موقعیت: انگلستان

11. خانه ی گنبدی
موقعیت: چین

12. Steam-Bent Wooden House
موقعیت: کورنوال، بریتانیا


13. Casey Key Guest House
موقعیت: ساراسوتا، ایالات متحده آمریکا

14. ویلا در دره
موقعیت: لیتوانی

15. خانه جنگلی
موقعیت: کالیفرنیا شمالی، ایالات متحده آمریکاپروژه های ویلایی شرکت آرل
شرکت معماری آرل پروژه های ویلایی بسیاری را در سراسر ایران طراحی و به اجرا رسانده است. برای مشاهده نمونه پروژه های شرکت می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید... 
پروژه شرکت معماری آرل تلفن : 02122901905

تحریریه معماری آرل
گردآورنده: الهه کاشی
منبع: beautifullife

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-6437.html