شنبه های نگاه آرل به تهران: ساختمان های پیش ساخته باشگاه انقلاب


 
تحریریه معماری آرل
وقتی در جاده تندرستی مجموعه ورزشی انقلاب تهران حرکت کنید گرمای دو بنا چوبی مورد توجه شما قرار خواهد گرفت که شباهت بسیاری به سبک معماری در آمریکا و کانادا دارند. این دو ساختمان سازگار با طبیعت در کنار یکدیگر به روش ماژولار و پیش ساخته اجرا شده اند. ساختمان ها دارای طراحی مدرن با احجام ساده هستند که رعایت اصول ایمنی در برابر زلزله و آتش سوزی نیز به خوبی در آنها رعایت شده است. همراه آرل باشید...

ساختمان پیش ساخته ای که اول معرفی می کنیم، دارای کاربری فروشگاه کتاب به متراژ 90 متر مربع می باشد که در ساخت و راه اندازی آن حدود 3 ماه زمان صرف شده است، ساختمان دوم که طراحی آن از شکل هندسی مثلث الهام گرفته شده دارای کاربری اداری به متراژ 36 متر مربع می باشد، و ساخت و نصب آن در 35 روز به پایان رسیده است. از مزیت های ساختمان های پیش ساخته می توان قابلیت جابجایی، سبک بودن، اجرای سریع و بازیافت پذیر بودن آنها اشاره کرد. هزینه هر مترمربع ساخت و نصب ساختمان های پیش ساخته با توجه به متریال های بکار رفته از 1.5 تا 3 میلیون متفاوت خواهد بود.

فروشگاه کتاب باشگاه انقلاب


دفتر اداری پیش ساخته باشگاه انقلاب نصب و اجرای ساختمان دوم به مدت 8 روز انجام شد که مراحل کار بصورت زیر می باشد :   

- روز اول نصب
نصب فونداسیون
 
- روز دوم
نصب شناژ فلزی و کف سازی فلزی
نصب سمنت برد کف
 
- روز سوم
مونتاژ تیرهای چوبی
 
- روز چهارم
نصب تیرهای چوبی در محل های تعیین شده
نصب پنل های osb (نازک کاری داخلی)
 
- روز پنجم
نصب چوب های چهار تراش افقی و عایق حرارتی
 
- روز ششم
نصب لایه دوم osb
 
- روز هفتم
نصب لایه تایوکس ( لایه نازک مانع عبور رطوبت از بیرون و از داخل میده)
نصب لایه تنهایی شینگل ( تشکیل شده از مواد نفتی، خرد سنگ های آذری، لایه خارجی را تشکیل می دهد که اب را به سمت خارج هدایت می کند)

- روز هشتم
رنگ آمیزی و نصف پنجره ها و چوب نما
نصب نهایی پارکت، تاسیسات برقی و نور پردازی
 موقعیت ساختمان ها در مجموعه ورزشی انقلاببرای مشاهده نمونه های بیشتر از ساختمان های پیش ساخته می توانید به وب سایت گروه معماری وندار به آدرس www.vandarwoodgroup.com مراجعه نمایید، لازم به ذکر ساختمان های معرفی شده توسط این شرکت طراحی و اجرا شده اند.

تحریریه معماری آرل
منبع : شركت صنايع چوبى وندار

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-6320.html