دهکده معلمان ریچارد میر

تحریریه معماری آرل
دهکده معلمان طرحی جامع و منحصربه فرد از شرکت معماری ریچارد میر بوده که در ضلع جنوبی بازار شهر نیوآرک واقع شده است. پروژه فوق شامل شش ساختمان جدید می باشد که به ساختمان نیروی اجرایی و کار، سه مدرسه مجزا و یک مهدکودک تفکیک شده اند. طراحی یک پلان پایدار، محوطه سازی جدید و بهبود گذر اصلی به نام خیابان انتگرال به بهبود این ساختمان چند منظوره کمک کرده اند. پنج ساختمان مجموعه کامل شده و بازسازی و ساخت ساختمان ششم هم تا بهار به اتمام می رسد.

ساختمان فوق با همکاری مداوم شرکت RBH به همراه کمپانی طراحی ریچارد میر و شرکا صورت گرفته که این همکاری در طول 10 سال گذشته ادامه دار بوده است. این دو شرکت برنامه ای طولانی مدت برای طراحی و بازسازی ساختمان های آموزشی را در برنامه کاری خود قرار داده اند. سخت ترین ویژگی پروژه دهکده معلمان اجرای جزئیات اجرایی برای پایداری و عمر طولانی مجموعه به شمار می رفته است.

به غیر از ویژگی های اجرایی، خصوصیت های طراحی دو کمپانی جلب توجه می کند. ریچارد میر یک معمار دوران عصر پست مدرن بوده که بر خلاف برخی ویژگی های دوره پست مدرن، ساده گرایی و مینیمال بودن را به عنوان شیوه طراحی خود برگزید. این سادگی به حدی بوده که علاوه بر حجم، رنگ پوسته پروژه های وی سفید بودند و خلوص خود را به نمایش می گذاشتند. ساختمان معلمان و فضای آموزشی کاری از شرکت ریچارد میر بوده و از ویژگی های طراحی آن بهره برده است. اما بخش مسکونی طرحی از شرکت RBH می باشد.

نتیجه این همکاری ایجاد ساختمان های ساده ای بوده که با نگرش به میزان ارتفاع و رنگ پوسته شهر نیوآرک طراحی شده است. مدیریت جامع شهری و طراحی نما همگی بر اساس برنامه ریزی شهری بوده تا تفاوتی بین این ساختمان و ساختمان های قدیمی ایجاد نشود. با توجه به نقشه های موجود می توانید ببینید که چطور این ساختمان ها با خورده فروشی های محل در یک راستا قرار گرفته اند تا سیرکولاسیون محله از جنب و جوش لازم برخوردار باشد.

تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-5833.html