طراحی داخلی مزون عروس

تحریریه معماری آرل
مزون عروس جزء مکان هایی به شمار می رود که طراحی داخلی آن می بایست چند عرصه را به صروت تلفیقی در خود جای دهد. این همان کاری است که استودیو معماری و طراحی CLOU با یک واحد قدیمی که سال 1990 ساخته شده بود انجام داده است. استودیو معماری CLOU برنامه ای جامعی برای طراحی یک مزون و نمایشگاه لباس عروس ارائه کرده که شامل فضایی روشن و ساده جهت ارائه بهتر مدل های موجود به مشتریان خود می باشد. مکانی که به عنوان یک نمایشگاه لباس، فروشگاه تخصصی لباس مجالس و مزون عروس همه عرصه ها را در خود جای داده است. این پروژه تحولی گسترده برای یکی از مناطق تجاری پکن به نام چائویانگ بوده که با هدف ارائه بهتر محصولات این فروشگاه مورد بازسازی و طراحی دوباره قرار گرفته است. 

این مزون که در طبقه چهارم یک ساختمان واقع شده است. به همین دلیل طراحان برای ارتقاء سطح کیفی ساختمان، برخی ویژگی های طراحی جواهر فروشی که در طبقه دوم این ساختمان واقع شده را در این واحد به اجرا رسانده اند. یکی از این ویژگی ها شفافیت و درخشندگی واحد زیرین بوده که به وسیله لامپ های نئون و LED در مزون جبران شده است. اما الگوهای اصلی طراحی داخلی این پروژه با نگرش به معماری معاصر ایتالیایی ارائه شده و حتی برخی ویژگی های یک پلازای سنتی ایتالیایی را در خود جای داده است.
با وجود اینکه این مزون در کشور چین واقع شده، اما طراحان از الگوهای کشوری که مهد مُد و فشن که در ایتالیا از اهمیت زیادی برخوردا می باشد الهام گرفته اند. متریال های استفاده شده در این پروژه شامل: موزائیگ سیمانی و مرمر به عنوان کف پوش، روکش فلزی سقف و آینه و فوم برای تثبیت جزئیات اجرایی یک مزون با کیفیت های بالایی می باشد. علاوه بر آینه های کناری، یک دیوار آینه ای بزرگ در مرکز فضا تعبیه شده تا کاربران پس از پُرُو بتوانند در منطقه ای باز مدل مد نظر خود را راحت تر انتخاب کنند.
اما عجیب ترین و مهمترین ویژگی طراحی این مزون، تعبیه ای سی دی های بزرگ و گسترده است که در تمام مدت فیلم های کلاسیک دهه های 40 تا 70 را نمایش می دهند. به دلیل علاقه کارفرما به موضوع سینما و طراحی لباس در آن مقطع (بین دهه 40 تا 70 میلادی) صفحات نمایش با سایز های گوناگون در فضا چیده شده است. تعبیه صفحات نمایش برای ایجاد یک حس به یادماندنی و کلاسیک برای مشتریان در نظر گرفته شده تا با ورود به این مکان، خود را با این مکان درگیر کنند.تحریریه معماری آرل
منبع: designboom.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-5643.html