11 رستوران غیرعادی که تا کنون نمونه اش را ندیده اید

مترجم: مهرداد نجیب زاده
دنیا ما پر از مکان های عجیب و غریب است که انسان را به چالش های دوست داشتنی، خطرناک و یا هیجان انگیز می کشاند. خواه موجودای شگفت انگیز شما را تحت تأثیر قرار دهد، خواه یک فضای معماری خاص. اما برخی از این چالش ها توسط انسان به وجود آمده اند. امروزه این چالش ها به عنوان ترفندی برای طراحی فضای معماری به کار رفته تا ویژگی اقتصادی و کسب کار منطقه را ارتقاء دهد. ما رستوران ها، کافه ها، کلوپ های شبانه غیرمتعارفی را در طول زمان تفریح خود مشاهده  می کنیم. اما 11 نمونه ای که در ادامه برای شما معرفی می کنیم، در مکان های عجیبی بوده و یا از سرویس های کاملا نامتعرفی بهره برده است. 

رستوران Hajme در بانکوک


ویژگی رستوران Hajme به کار گیری روبات به شکل سنتی به عنوان پیش خدمت می باشد.

رستوران Ithaa واقع در جزایر مالدیو


تصور کنید زیر اقیانوس و در کنار موجودات زنده غذای خود را صرف کنید. مثل افسانه های قصه کودکان به نظر می رسد. اینگونه نیست؟

رستوران برف، فنلاند


مکانی دوست داشتنی، زیبا و استثنایی که همیشه مشتریان را به چالش می کشد. میل کردن یک غذای گرم در فضای زیر صفر درجه تجریه ای بی نظیر می باشد. 

غار Palazzese، ایتالیا


ایتالیا مرجعی شناخته شده و شگفت انگیز از بناهای معماری به شمار می رود. رستوران فوق در جنوب Polignano واقع شده است. اگر یک بار فرصت از دیدن ایتالیا برای شما پیش آمد، غذاهای خوشمزه Palazzese و تماشای غار کریستال آهک و سقف سنگی را از دست ندهید. 
سرویس بهداشتی مدرن، تایپه، تایوان

نیازی به شرح نیست. عنوان تمام تفاسیر را تعریف می کند. 

شامی در آسمان


شما ممکن است تجربه رفتن به انواع رستوران های عجیب بر روی زمین را داشته باشید، اما غذا خوردن به صورت معلق در آسمان چطور؟ این گونه رستوران که در سراسر دنیا وجود دارد، حدود 40 هزار دلار برای صرف یک وعده غذا خرج روی دست شما می گذارد. 

رستوران صخره، تانزانیا


آرزوی بعضی از مردم تنها زندگی کردن بر روی جزیره  به دور از هیاهو و شلوغی است. این مکان می تواند ساعاتی آرامش مورد نظرتان را به همراه وعده ای غذای دریایی لذیذ در اختیار شما قرار دهد. 

رستوران سِنوا، بانکوک


رستوران فوق تجربه ای منحصربه فرد در میان پوشش جانوری و گیاهی جنگل های بارانی Koh Kood به شما منتقل می کند. مکانی که از چوب های بامبو و عرصه های معلق ایجاد شده.

نینجا، نیویورک، آمریکا


رستورانی که ترفند نینجاهای درون سایه را به صورتی زنده به اجرا در آورده. این مکان که در نیویورک واقع شده با ترفندهای نینجایی مشتریان خود را تحت تأثیر قرار می دهد. 

رستوران Dans Le Noir، پاریس، لندن، مسکو


این مکان نه غذای عجیبی دارد و نه از طراحی خاصی بر خوردار بوده. فقط مکانی است که سه نقطه از دنیا شعبه دارد و صرفاً توسط کارکنان خود قابل شناسایی است. کل کارکنان و مهمانان این رستوران نابینا هستند، اما سرویس دهی این مکان مانند تمام مکان های دیگر است. 

اتمسفر، برج خلیفه، دبی


تحریریه معماری آرل
منبع: beautifullife.info

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-5310.html