طراحی داخلی فروشگاه اپل در مرکز تجاری Oculus

مترجم: مهرداد نجیب زاده
شرکت اپل یکی از فروشگاه های جامع و بزرگ خود را در مرکز تجاری Oculus افتتاح کرد. مرکز تجاری Oculus یکی از قطب های مهم تجاری به شمار می رود که توسط سانتیاگو کالاتراوا طراحی شده و مکان فوق العاده ای برای یکی از شعبه های بزرگ و جامع اپل می باشد. طرح فوق توسط بولین سایلنسکی جکسون طراحی شده و در بخش شلوغ و پر رفت و آمد مرکز تجاری واقع شده است. فروشگاه اپل تنها برند این مجموعه تجاری است که دو طبقه و یک چهارم از کل لابی را به خود اختصاص داده است. 
طراحی داخلی و جزئیات الحاق شده با توجه به ساختار موجود و ترکیبات داخل مجموعه اضافه شدند تا بهترین هماهنگی بین نمای رو به خیابان و کلیت مجموعه به نمایش درآید. بولین سایلنسکی جکسون فضایی به متراژ 1115 متر مربع در اختیار داشته که قسمتی از سایت (بخش شیشه های نمای رو به خیابان) را بدون تغییر گذاشته و با جایگزاری و سیرکولاسیون مناسب آتریوم عمومی را به قسمت مرکزی فروشگاه متصل نموده. فضای داخلی شامل المان های چوبی و ساده همیشگی اپل است که به عنوان رنگ و متریال سازمانی این کمپانی کورد استفاده قرار می گیرد.
زمانی که مشتریان به منطقه فروشگاه وارد می شوند با طیف وسیعی از محصولات اپل مواجه می شوند. طراح از صندلی های مکعبی شکل ساده ای برای توقف مشتریان جهت تست محصولات استفاده کرده است. روبروی میزی که محصولات بر روی آن قرار گرفته، یک صفحه نمایش بزرگ 6K تعبیه شده تا تریلرها و کلیپ های محصولات اپل را به نمایش بگذارد و از این طریق بازدیدکنندگان را سرگرم می کند. میزها مانند تمام شعبه های دیگر توسط جانی آیو، مدیر ارشد آتلیه کمپانی اپل طراحی شده است. این شعبه اپل بزرگترین فروشگاه کمپانی در آمریکا می باشد.


تحریریه معماری آرل
منبع: designboom.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-5217.html