مسابقه معماری طراحی پاویون ایران در اکسپو میلانمسابقه معماری طراحی پاویون ایران دراکسپو (نمایشگاه )2015 شهر میلان
جهت دریافت فایلهای راهنما شرکت در مسابقه اینجا کلیک کنید.

سیزده کشور، قرارداد حضور در اکسپو میلان 2015 را امضا کردند.
پس از سوئیس و آلمان؛ اولین کشورهایی که قرارداد اکسپو میلان را امضا کردند، اکنون 13 کشور دیگر، با حضور در دومین جلسه‌ی شرکت‌کنندگان بین‌المللی اکسپو میلان، قرارداد را امضا کردند و بله‌ی نهایی را به برگزارکننده‌ی نمایشگاه جهانی میلان گفتند.
کشورهای امضا کننده‌ی قرارداد عبارت بودند از: عربستان سعودی، بولیوی، امارات متحده‌ی عربی، روسیه،‌گواتمالا، ایران، قزاقستان، کویت، قرقیزستان، جمهوری مولداوی، سنگال، تونس و اوگاندا. مراسم امضای قرارداد با حضور کمیسر ژنرال اکسپو، آقای روبرتو فورمیگونی و مدیرعامل شرکت اکسپو Spa، آقای جوزفه سالا،‌ برگزار شد.

راهنمای فضای نمایشگاه ساخت و سامان‌دهی اکسپو میلان 2015 « تغذیه‌ی زمین، انرژی برای حیات»


شرکت‌کنندگان رسمی، دولت‌های خارجی و سازمان‌های بین‌المللی هستند که دعوت رسمی دولت ایتالیا را برای مشارکت در نمایشگاه اکسپو میلان پذیرفته‌اند.(دفتر نمایشگاه‌های بین‌المللی- BIE- مقررات خاص شماره‌ی 2- بند 2)
شرح مختصر فضاهای نمایشگاهی کشور شرکت‌کننده


فضاهای نمایشگاهی شرکت‌کننده‌ی رسمی حدود 000 153 متر مربع را فرا می‌گیرد.کاتالوگ فضای نمایشگاهی شامل 20 قطعه زمین کوچک، 26 قطعه زمین متوسط، 23 قطعه زمین بزرگ و حدود 10 زمین اختصاص‌یافته برای فضاهای نمایشگاهی گروهی است.سه نوع فضای نمایشگاهی براساس مدل مشارکت وجود دارد:

نوع ا- «فضاهای نمایشگاهی خودساز»"Self-built Exhibition"

نوع 2- «فضاهای نمایشگاهی ایجاد‌شده با بسته‌های خدماتی اکسپو»”Expo-Serviced Exhibition Spaces”

نوع 3- فضاهای گروهی

زمین‌های کشورها بر اساس سه طرح A, B, C کنار هم چیده می شوند، هر جفت زمین نیز براساس هر تکه زمین و شکل آن، کنار هم چیده می‌شود.

برای اینکه برگزارکننده بتواند تعداد کشورهای شرکت‌کننده را افزایش دهد، زمین‌های کوچک به دو بخش با نصف زمینی در مقابل هر تکه ، تقسیم می‌شوند.


ترتیب شبکه‌ی ستون‌ها به این شکل است که هر 10 متر به 10 متر، یک ستون قرار می‌گیرد، به این ترتیب، هر غرفه‌ی ملی دارای 3 ستون است که این ستون‌ها در مقابل فضای نمایشگاهی رو به بلوار قرار می‌گیرند( یکی از ستون‌ها میان دو زمین کشور مجاور قرار می‌گیرد.)

زیرسازی کابل در هفت متری اول کنار بلوار اصلی قرار می‌گیرد.

مدارک اولیه برای طراحی فضای نمایشگاهی

الف- نقشه‌ای که محل فضای نمایشگاهی را در رابطه با خیابان‌ها، امکانات پارکینگ، فضاهای سبز و خدمات عمومی نشان می‌دهد.


نقشه توپوگرافیکی( نقشه‌ای که جزئیات را با اندازه‌ی بزرگ نشان می‌دهد و دارای خط‌های تراز است.) و تصاویر فضای نمایشگاهی شامل خصوصیات زمین اکسپو، محل امکانات رفاهی زیرزمین، خط‌های مرز، بلندی‌های زمین و گزارش نظارت بر سایت.

در طی فرآیند طراحی معماری، هرگاه شرکت‌کننده‌ی رسمی نیاز به سند و مدرکی داشته باشد، می‌تواند با برگزارکننده تماس بگیرد.

ضاهای نمایشگاهی خودساخته و فضاهای نمایشگاهی ایجاد شده با بسته‌های خدماتی اکسپو، فضاهای نمایشگاهی اختصاصی مشرف به خیابان جهانی هستند.

برگزارکننده، به طور رایگان، و در اندازه‌های مختلف، از حداقل 500 متر مربع تا حداکثر 4500 مترمربع، قطعه زمین‌هایی را برای غرفه‌های خود ساخته و غرفه‌های ایجاد شده با بسته های خدماتی اکسپو، در اختیار مشارکت‌کننده قرار می‌دهد،

معیارهای طراحی برای نوع 1 و 2 فضاهای نمایشگاهی

فضاهای نمایشگاهی، ترکیبی از فضای نمایشگاهی سرپوشیده و باز است تا از این طریق رابطه‌ی محکمی میان فضاهای سرپوشیده و باز سبز با توجه به موضوع نمایشگاه، ایجاد شود. هدف از این کار، ایجاد چشم‌اندازی نمایشی و منسجم و تجربه برای بازدیدکننده است که به رابطه‌ی میان بشر و طبیعت می‌انجامد و و پلی میان موضوع نمایشگاه( تغذیه‌ی زمین، انرژی برای حیات) و ماهیت فضاهای نمایشگاهی برقرار می‌کند.

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-403.html