بررسی طراحی داخلی 3 آپارتمان مدرن با سقف بتنی و کفپوش های چوبیمترجم: ثنا حسینیان
امروزه در طراحی داخلی آپارتمان های مدرن استفاده از متریال خام بتن اکسپوز برای برای طراحان و حتی ساکنین این آپارتمان ها مطلوب و خوش آیند شده است. متریال بتن در طراحی داخلی آپارتمان تداعی کننده ی سبک دکوراسیون صنعتی می باشد در این پست به بررسی طراحی داخلی 3 آپارتمان متفاوت می پردازیم که در دکوراسیون داخلی هر کدام در کنار سقف بتنی از کفپوش چوبی، برای ایجاد تعادل، استفاده شده است.

1- در این آپارتمان شاهد طراحی داخلی قوی و بسیار زیبایی هستیم. این واحد در طبقه ی همکف قرار گرفته به همین دلیل طراحان با استفاده از یک پنجره ی بزرگ و قدی از منظره ی زیبا خارج ساختمان به بهترین نحو بهره گرفته اند. سیستم نورپردازی و روشنایی هایی که برای این آپارتمان انتخاب شده همگی مربوط به سبک صنعتی هستند. یک دیوار سبز نیز در فضای داخلی ساختمان به کار رفته و این گونه طراحان طبیعت را وارد ساختمان کرده اند.2- در این نمونه نیز بسیار در ایجاد تعادل بین سردی متریال بتن و گرمی کفپوش های چوبی توجه شده، به این منظور مبلمانی با رنگ کرم و روشن استفاده شده و در هر گوشه ای از آپارتمان گلدانی با گیاهان سبز قرار داده شده است.

3- در این آپارتمان یک روح هنری دیده می شود. رنگ های شاد و روشن و متریال های با ارزشی در این ساختمان به چشم می خورد و بعضی الملن های آن به سبک کلاسیک و پاپ آرت هستند. طراحی داخلی این نمونه بسیار سرگرم کننده است و حس خانه ای گرم و دنج را القا می کند. یکی از مبل های معروف مدرن که اثر Grant Featherston می باشد نیز در دکوراسیون سالن نشیمن این خانه دیده می شود که نقطه ی تمرکز و توجه منزل را به وجود آورده است.

تحریریه معماری آرل
مترجم: ثنا حسینیان
منبع: home-designing

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-3721.html