اسکار 2013 و معماری



هشتاد و پنجمین مراسم اسکار با فراز و نشیب های خود به پایان رسید تا دنیا هنروران برجسته سال 2012 تا 2013 را بشناسند و تا سال دیگر منتظر فیلم های جدید و برجسته باشند. ما به بخش های مربوط به معماری و تأثیر آن در طراحی میپردازیم.شاید باورش سخت باشد اما اکثر سینماگران و هنروران در بخش معماری با توجه به گستره و اهمیت معماری،مطالعه کامل و دقیق و همچنین تحصیلات در زمینه معماری دارند.
مراسم امسال برخلاف سال های گذشته که در سالن Kodak theatre برگذار میشد امسال به سالن Dolby منتقل شد.



اجرای این مراسم به عهده طنزپرداز و هنرپیشه جوان ست مک فارلن بود.


در بخش طراحی صحنه به ترتیب فیلمهای:


آنا کارنینا:



هابیت:یک سفر غیرمنتظره



بینوایان



زندگی پای


و لینکلن :





قرار داشتند که اریک کارتر و جیم اریکسون برای فیلم لینکلن برنده جایزه شدند.
باز هم اسکار تفاوت خود را با دیگر جشنواره ها به نمایش گذاشته چون بر خلاف گلدن گلوب و بفتا که به آنا کارنینا این جایزه را اهدا کردند اسکار لینکلن را شایسته این عنوان دانست.حتی بسیاری از منتقدان فیلم هابیت را هم شایسته توجه میدانستند.


جلوه های ویژه:


در بخش جلوه های ویژه هم فیلمهای :هابیت ، زندگی پای ، پرومتئوس ، انقام جویان(Avengers) محصول پرهزینه مارول استودیو ، سفیدبرفی و شکارچی بودند که فیلم زندگی پای برنده اسکار بهترین جلوه های ویژه شد.فیلمی که به راستی و بر حق شایسته این جایزه بود.



بیل وستنهافر،گولیان روچرم،اریک ژان دی بوئر و دونالد آر الیوت گروه سازنده جلوه های ویژه فیلم زندگی پای بودند.خلق صحنه های ناب و قدرت تصور بصری و خلاقیت فراوان،این گروه را شایسته این جازه بودند.
خالی از لطف بود که فیلم های شوالیه تاریکی برمی خیزد از سری فیلم های بتمن و جان کارتر نامشان در این فیلم ها نبود.

گردآورنده : مهرداد نجیب زاده

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-356.html