معرفی 10 هتل یخی معروف دنیا با معماری شگفت آور: قسمت اولمترجم: نیلوفر محتاط
در این بخش قصد داریم به معرفی 5 هتل زیبای یخی در دنیا بپردازیم. در قسمت بعدی نیز 5 هتل دیگر را معرفی می کنیم. معماری تمام این هتل ها بسیار شگفت آور و خیره کننده است. با ما همراه باشید.
1) هتل اسکیمویی Sorrisniva
این هتل در سال 1999 ساخته شده و دارای 30 اتاق است. دکوراسیون داخلی این هتل تماماً توسط هنرمندان یختراش صورت گرفته است. در طراحی داخلی این هتل تمام اجزا بینهایت جذاب هستند. دمای داخل هتل بین 4 تا 7 درجه ی سانتیگراد نگه داشته شده است. دمایی که به ادعای مسئولین هتل، دمایی مطلوب برای آسایش است. در این هتل هر تخت با چرم گوزن پوشانده شده و کیسه خواب­هایی فوق العاده گرم وجود دارد. اما شاید بهترین تجربه ی حضور در این هتل، استفاده از وان ها، دوش ها و سوناهای گرم و داغ آن باشد.

2) هتل برفی Iglu- Dorf در سوئیس
این هتل دارای طراحی محصربه فردی است. بر زیر سقف برفی این هتل تمام فضاهای مورد نیاز برای یک هتل گنجانده شده است. فضاهای مختلف نیز به کمک تونل هایی به یکدیگر متصل می شوند. با ورود به این هتل با دکوراسیون داخلی منحصربه فردی روبرو می شوید و خیال می کنید که پا به دنیای جدیدی گذاشته اید.

3) هتل اسکیمویی Grandvalira در مرز بین اسپانیا و فرانسه
در این هتل، بیشترین توجه به جزئیات دکوراسیون داخلی شده است. به دلیل استفاده از تزیینات ظریف بر روی دیوارها، فضای داخلی حالتی رومانتیک پیدا کرده است. نورپردازی داخلی اتاق ها نیز با رنگ های سبز، بنفش، صورتی و آبی انجام شده به همین دلیل فضایی جادویی در داخل پدید آمده است. این هتل در کوهستان هایی با ارتفاع 2350 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته و دارای مناظر شگفت انگیزی از کوهستان های پوشیده از برف است.

4) هتل اسکیمویی سفید Mayrhofen در استرالیا
این هتل فضایی مناسب برای گذراندن یک تعطیلات سرشار از هیجان است زیرا بیشتر شبیه به یک کمپ زمستانه است و در کوهستانی پر برف واقع شده. با حضور در این هتل شما می توانید پنیر داغ فرانسوی خود را با تماشای کوهستان های زیبا میل کنید و در کوهستان ها قدم بزنید.

5) هتل برفی Lainio در فنلاند
این هتل با مساحت 20000 مترمربع شبیه به قصری برفی است. انعکاس نور در دیوارهای یخی ساختمان باعث تولید رنگهای جذاب و متنوعی شده است. دمای داخلی این هتل از دمای دو درجه زیر صفر تا 5 درجه زیر صفر متغیر است.منبع: DESIGNMILK
تحریریه معماری آرل

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-3511.html