معماری داخلی سه آپارتمان با مساحت کمتر از 50 مترمربعمترجم: نیلوفر محتاط
معماری داخلی چهار آپارتمان کوچکی که قصد بررسی آن ها را داریم مصداق عینی تبدیل تهدیدها به فرصت می باشد. شاید همه ی ما توان مالی خرید یک منزل بزرگ را نداشته باشیم. با مشاهده ی این آپارتمان های مینیمال خواهید فهمید که حتی افرادی که در خانه های کوچک زندگی می کنند می توانند خانه ای شیک ، دنج و مینیمال داشته باشند. با ما همراه باشید.
آپارتمان اول:
این خانه توسط Piotr Matuszek و Gosia Czarny طراحی شده است. طراحان با استفاده از رنگ های روشن و خطوط ساده باعث شدند تا فضای داخلی بزرگ و جادار به نظر رسد. مساحت این خانه تنها 20 مترمربع است و برای زوجی جوان طراحی شده است. برای شاداب تر شدن فضا طراحان از مصالح با نقوش ریز به میزان کم استفاده کردند به این ترتیب این نقوش برای ساکنین مزاحمت بصری ایجاد نخواهند کرد. استفاده از کمد نیز برای فضاهای کوچک بسیار ضروری است.

آپارتمان دوم:
مساحت این آپارتمان تنها 40 مترمربع است. معماری داخلی این آپارتمان توسط استودیوی طراحی Solo انجام شده است. این آپارتمان نیز مانند آپارتمان قبلی برای زوجی جوان طراحی شده است. این زوج جوان خواستار این بودند که در طراحی داخلی، عملکرد هر یک از بخش ها کاملاً متمایز و مشخص باشد. این تمایز به کمک رنگ، بافت و پرده ی جداکننده (در بخش تخت خواب) میسر شده است. در بخش نشیمن و خوابیدن از رنگهای روشن تر استفاده شده و رنگ غالب آشپزخانه عمدتاً تیره است. استفاده از مصالح با بافت طبیعی از ویژگی های دیگر طراحی داخلی است.

آپارتمان سوم:
مساحت این آپارتمان تنها 43 مترمربع است و توسط Nastya Antonyuk طراحی شده است. دکوراسیون داخلی این آپارتمان با سبک التقاطی طراحی شده. این سبک منعکس کننده ی ویژگی های شخصیتی کارفرماست. استفاده از مبلمان آنتیک، بافت های متنوع و نورپردازی صنعتی باعث جذاب تر شدن دکوراسیون داخلی شده است.

آپارتمان چهارم:
مساحت این آپارتمان نیز 43 مترمربع است و توسط Micheal Temnikov طراحی شده است. طراح با رویکرد مینیمال به طراحی داخلی پرداخته و از احجام ساده و مصالح بافت دار مانند بتن، سیم و چوب بهره گرفته است.منبع: HOME-DESIGNING
تحریریه معماری آرل

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-3396.html