استادیوم ورزشی لئو لارانگطراحان: arch 5 /بورجا هایدوبرو
مکان: تولون،فرانسه
مهندسان: ingerop
طراح چشم انداز: مایکل دسوین
مشتری: Toulon provence Mediterranee
مساحت: 4500 متر مربع

با وجود کوه ها در یک سمت و دریای مدیترانه در طرف دیگر استودیوم لئولارانگ در یک سایت که دارای محدودیت فضا،اما نامحدود در مناظر،نزدیک به دریا،افزایش قابل توجهی چشم انداز به وجود آورده است.

این مجموعه ورزشی در یک محدوده وسیع شهری،اختصاص داده شده به پارک جهت فعالیت های ورزشی و تفریحی دارای زمین فوتبال و راگبی(فوتبال آمریکایی)،ورزشکاران بین المللی و6 زمین بازی برای به عنوان استفاده مدارس میباشد.

این پروژه معماری متناسب با یک محیط یکپارچه با توجه فرهنگ محلی دارای نقطه مرکزیت و گردهمایی و همچنین ملاقات است. این محدوده دارای یک فضای نسبتاً یکپارچه در حوزه مردمی،همراه با هارمونی در محدوده خود را داراست.
طراحی معماری شهری ساختاری است از خوانایی،ثبات و باز بودن نسبت محل ناظران،تمام حجم ساخته شده برای رقابت و تبریکات مردمی در داخل ساخته شده و پوشش طراحی شده مسیر رفت و آمد عموم یادآور اسکله تاریخی تولون که با دریا در رابطه است.


ترسیم این طرح الهام گرفته شده از سیال دینامیک ورزشی،پوشش ا سکله یکپارچه قابل انعطاف را شرح میدهد که بر اساس حرکت زیبا از طرف تماشاگران به نام موج مکزیکی نام دارد و هماهنگ با یک چشم انداز احاطه شده میباشد.این فرم بسته به تغییر دید و نما تغییر میکند.


پوشش مسقف از فلز،چوب و شیشه غیرمنعکس کننده،خلق یک حجم قطار شکل از رنگ های روشن و لطیف،با استفاده از نور طبیعی پوشش یگپارچه رنگ آسمان و زمین را ساخته است.


لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-330.html