طراحی هتل پارک Verholy


مترجم: مهرداد نجیب زاده
معمار: استودیو طراحی YOD
موقعیت بنا: پولتاوا، اکراین
سال طراحی و اجرای پروژه: 2015
ساختمان هتل به عنوان بخشی از منطقه استراحت و آرامش پارک Verholy است که در منطقه پولتاوا اکراین واقع شده است. این مجموعه به عنوان مکانی برای استراحت و آرامش که به دلیل فشار روحی و کار شدید جوامع شهری و نیاز به تغییر شرایط روانی و جسمی در افراد شهرنشین طراحی شده است.

در حال حاظر 55 اتاق برای این مجموعه تعبیه شده است :
در هر دو ساختمان هتل، اتاق های بوتیک و کلبه های ییلاقی تعبیه شده و تمام عرصه ها و المان ها به وسیله متریال های طبیعی به شیوه ای مینیمالیستی طراحی شده اند. ماهیت معماری این فضا به صورتی دوستانه و محتاط در سراسر پروژه ارائه شده است. ارتبط کل به جزء پروژه و بالعکس، با انتخاب متریال های بوم آورد مانند: چوب و سنگ هماهنگ با ماهیت کلی پروژه می باشد.

زیباشناسی ساختمان هتل با توجه به سبک مینیمال و سازگار با محیط زیست می باشد. مهمانان می توانند از طریق جداره سالن، دریاچه و درختان کاج را مشاهده کنند. بازشوها و نورگیرهاهای عمومی به صورت گسترده و عریض طراحی شده تا بهترین منظره در اختیار کاربران قرار گیرد. اکثر هتل هایی که درون شهر قرار دارند، عرصه بالکن به دلیل آلودگی صوتی حذف شده است.

در این هتل نیازی به طراحی بالکن به صورت یک فضای الحاقی نبوده و بالکن جزئی از فضای داخلی ساختمان می باشد تا اکسیژن و هوای تازه به صورت مستقیم درون اتاق قرار گیرد. بالکن به عنوان فضای تلفیقی است که به صورت استعاره در طراحی پلان تعریف شده و عملاً جزئی از نشیمن می باشد.رنگ ها و طرح های به کار رفته در طراحی داخلی از محیط طبیعی اطراف نشأت گرفته است. شماره اتاق ها به وسیله نورهای مدرن اجرا شده و شکل جالبی از ادغام تکنولوژی و فضای ارگانیک را به نمایش گذاشته است.


تحریریه معماری آرل
منبع: Archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-3231.html