طراحی داخلی بازار قرن نوزدهمی کاونت انگلستان به وسیله بالن های شناور


مترجم: مهرداد نجیب زاده
چارلز پیلتون هنرمند فرانسوی به وسیله یک روش ساده ابتکاری، صد هزار بادکنک سفید بزرگ را در باغ کاونت قرن نوزدهمی انگلستان به صورتی شناور قرار داده است. این عمل جالب فضایی شورانگیز و رویایی در یک بنای قدیمی ایجاد کرده. طرح وی که ضربان قلب (Heartbeat) نامگذاری شده، اولین پروژه وی در یک مکان عمومی و همچنین اولین کار او خارج از زادگاه مادری اش می باشد.

پیلتون عنوان کرده: طرح تهاجم بالن های من یک استعاره است. هدف من خلق تغییر مسیر روزمره زندگی ما با توجه به حقیقت های زندگی است. پروژه من عنوان کننده این مطلب می باشد که ضربان قلب یک منطقه به بازار آن گره خورده است. همچنین این طرح پلی است برای اتصال گذشته و آینده بازار سنتی لندن تا جریان زندگی را برای مردم این شهر زنده کند.

این بالن ها در فستیوال لندن طراحی شده و به صورت شناور به سمت سالن جنوبی درجه 2 به طول 54 متر امتداد یافته است. نصب و راه اندازی طرح فوق به وسیله کابل های فلزی نازک و نور سفید در مرکز دسته های بالن های سفید صورت گرفته تا فرمی پویا و پر انرژی خلق کند. هر بادکناک دارای ابعاد خاص خود می باشد و در عین حال بخشی از یک ابر شکننده غول پیکر شناور است. چارلز پیلتون این تضاد را از حرکت بالن ها بر روی ابرها و ضربان آتش هیدروژن درون مخزن آن عنوان کرده است.

تحریریه معماری آرل
منبع: Designboom.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-3182.html