پنج پروژه برتر مسابقه معماری Finlandia 2015


مترجم: مهرداد نجیب زاده
انجمن معماران SAFA فندلاند پنج پروژه برتر در مسابقات معماری فندلادیا 2015 (Finlandia) را معرفی کرده است. پس از اولین میزبانی موفقیت آمیز این انجمن در سال گذشته، این انجمن بار دیگر این رقابت را در جهت افزایش آگاهی عموم از کیفیت معماری فنلاند برگزار کرده است. مشابه سال گذشته 5 پروژه توسط هیئت ناظران و معمارن انتخاب شده، اما برنده نهایی توسط فردی غیر معمار انتخاب می شود. کایجا ساریاهو آهنگساز مشهور فنلاندی برنده جایزه امسال را معرفی خواهد کرد. علت انتخاب ساریاهو به عنوان فرد تصمیم گیرنده نهایی علاقه شخصی وی به معمار و مطالعات وی درباره طراحی و معماری بوده است. برای مشاهده با 5 طرح برتر، با آرل در ادامه همراه باشید...

مرکز فرهنگی Kangasala: گروه معماری Heikkinen-Komonen

این سالن با طرحی ساده در کنار یک کلیسای سنگی قدیمی و به دور از مرکز شهر واقع شده است. این ساختمان به عنوان یک سالن چند منظوره می باشد که دارای فضاهایی از جمله موزه هنر، اتاق جلسه، توابع اداری و ... می باشد.پروژه فوق با نظر هیئت منصفه مسابقه و شورای شهر Kangasala یکی از ساختمان های برتر کشور فنلاند در سال 2015 می باشد.

Merenkulkijanranta:

ساختمان مجموعه Merenkulkijanranta در شهرهلسینکی و کنار ساحل و فضای طبیعی واقع شده است. این مجموعه فاصله مناسبی از مرکز شهر دارد، به طوری که از شهر خیلی دور نمی باشد.

دانشکده Opinmaki:

این دانشکده درمرکز بخش عمومی منطقه Espoo واقع شده که دستخوش تغییرات و توسعه خانه های مسکونی بوده است.

خانه OP هلسینکی:

خانه OP در قسمت مرکزی مجتمع های مسکونی Vallila واقع شده که به عنوان عنصر عظیم شهری در نظر گرفته شده است.

Puukuokka:

طرح Puukuokka یک ساختمان چوبی 8 طبقه چوبی است که عنوان کننده طراحی مسکن فردگرایانه با توجه به تکنیک تولید و ساخت می باشد.


تحریریه معماری آرل
منبع: Archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-3165.html