4 نمونه دکوراسیون داخلی اتاق کودکمترجم : ثنا حسینیان
دکوراسیون داخلی اتاق کودک می تواند یک چالش باشد چون باید علاوه بر پدر و مادر، رضایت بچه ها را هم جلب کند. علاوه بر جلب رضایت افراد خانه، کوراسیون داخلی باید انعطاف پذیر باشد، تا سال ها پاسخگو نیاز افراد باشد و تغییرات سالانه نخواهد. در این 3 نمونه طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک شرکت طراحی داخلی DA Design از المان ها و رنگ های شاد استفاده کرده تا هم برای بچه ها هیجان انگیز باشد و هم مورد پسند پدر و مادر ها قرار گیرد.1- در نمونه ی اول طراحان از رنگ های ترکیبی و متریال هایی برای ایجاد نور زیاد استفاده کردند. در فضای اتاق از وسایل بازی و تابلو های قهرمانان کارتونی استفاده شده تا برای کودک خانه جالب باشد. قفسه های پارچه ای که کنار تخت خواب قرار داده شده باعث می شوند اتاق همیشه تمیز و مرتب بماند.

2- دکوراسیون داخلی اتاق دوم با تمی دخترانه، درارای تعداد زیادی قفسه و کمد می باشد. در اتاق یک مبل قرار داده شده که می تواند به عنوان تخت خواب مهمان از آن استفاده کرد.3- دکوراسیون داخلی اتاق چهارم با رنگ های زرد و آبی انجام شده، از چراغ های آویز کریسمس برای روشنایی اتاق استفاده کردند که برای بچه ها هیجان انگیز است. تمرکز اصلی یر روی طراحی قسمت میز مطالعه اتاق بوده تا باعث ایجاد انگیزه در کودک شود.

4- این نمونه برای سن بزرگتر و نوجوانی طراحی شده که هنوز حس کنجکاوی کودکانه را دارد به همین دلیل رنگ سبز برای دکوراسیون داخلی اتاق بهترین انتخاب بوده، میز مطالع کنار پنجره فضای مناسبی برای درس خواندن به وجود آورده است.

تحریریه معماری آرل
مترجم : ثنا حسینیان
منبع : home-designing

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-2869.html