دیافراگم: دستاورد سفری یک ساله به ایسلندنویسنده: مریم اصلانی (زومیت)
ایسلند، کشوری است که بیش از هر چیز به دلیل طبیعت بکر و دست نخورده‌اش مورد توجه عکاسان قرار گرفته است. کشوری که با چشم‌اندازهای رام‌نشده و شگفت انگیزش، بیننده را مسحور خود می‌کند. این بار با مسافری همراه می‌شویم که برای نخستین بار به این کشور سفر کرده و آن را بسیار متفاوت از تصوراتش یافته است.

او اشاره می‌کند که بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، به صورت کاملاً غیر منتظره، فرصتی برایش مهیا شده که به این کشور سفر کند. تا پیش از این او در خیالاتش ایسلند را کشوری سرد، منجمد و مملو از مناظر یخ زده و کوهستان‌های متعدد می‌دید، هر چند آتشفشان‌های ایسلند نیز ذهن او را درگیر خود کرده بودند.

اما او بعد از سفر به ایسلند، متوجه تصورات اشتباه خود شد. او می‌گوید ایسلند یکی از زیباترین کشورهای جهان بوده و مناظر آن حقیقتاً زیبا، مسحور کننده و شگفت انگیزند.

همراه شما نگاهی به گوشه‌ای از تصاویر این سفر خواهیم داشت.
اما این ایسلند سرزمینی است که هر لحظه قدرت شگفت زده کردن شما را دارد، باور ندارید؟ به ادامه‌ی تصاویر جمع آوری شده‌ی ما توجه کنید.
از کوه‌های پوشیده شده با برف گرفته تا آبشارهای تماشایی، دشت‌های پهناور و البته شفق قطبی مسحور کننده، همه و همه مناظری هستند که در سفر به ایسلند با آنها مواجه خواهید شد. اگر روزی گذرتان به این کشور افتاد، آمادگی مواجهه با هر صحنه و منظره‌ی شگفت انگیزی را داشته باشید.تحریریه معماری آرل
نویسنده: مریم اصلانی (تحریریه زومیت)
منبع: زومیت، BoredPanda

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-2606.html