20 آسمانخراش خلاقانه از نگاه مسابقه eVolo 2015


مترجم: مهرداد نجیب زاده
مسابقه معماری eVolo 2015 در یک همایش خلاقانه ترین طرح های ارائه شده را در یک لیست به معرض نمایش گذاشته است. طرح 20 آسمان خراش با فرم های غیرمعمول که از نشانه ها و خصوصیت مسابقه eVolo می باشد، با خلاقانه ترین روش ها در حفظ شرایط زیست محیطی و مسائل اجتماعی به نمایش درآمدند. طرح های آوانگارد که از شبکه ها و دیتیل های خودکفا در جهت حفظ انرژی طراحی شده اند که بر اساس خصوصیت های فرهنگی،اجتماعی و ابزارهای پیشگامه آینده نگر به رشته تصویر در آمده است.

(Breeding Cloud Skyscraper/David Coluzzi (Italy

این برج به مانند یک صفحه نمایش مینیاتوری شده می باشد که برای کاهش خشکی و افزایش منابع طبیعی با فن آوری یونیزاسیون و کنترل اکوسیستم عمودی به وجود آمده است.


Migratory Lantern Flock (China)

برج فانوس های مهار یک هدف الهام بخش و یک هویت فرهنگی مشترک برای مردم تایوان به شمار می رود که با استفاده از یک ساختار بومی در یک چهارچوب، به عنوان یک برج درخشان معرفی شده است.


The Oculus (United Stats)

پیاده سازی یک سیستم آب و هوای دیجیتال، برج Oculus به عنوان یک طرح خودکفا و ترکیبی است که هدف آن تقویت حس اجتماعی در منهتن و برای نگرانی های فصلی این اقلیم طراحی شده است.


Xerophyte Tower/(United Kingdom,Singapore)

این برج با تأثیرپذیری گرفتن از گلهای بیابانی و شرایط زیست محیطی آنها خود را تطبیق می دهد و جزئیات آن به صورت یک سیستم واحد برای رسیدن به یک ساختار با قابلیت تطبیقی مشابه است.

Floating Waterfront Village:Trees Of Life (China)

تلاش برای حفظ سنت های چین و رود مروارید دلتا، روستای شناور یک پیشنهاد عمومی برای تغییر یک مکان از حالت عمودی برای حفظ سبک بومی از طریق سیستم تعلیقی می باشد.


A Thousand Splendid Sun/(Austria)


این پروژه در تلاش است تا استراتژی فن آوری از انرژی خورشید را از برداشت اشعه آن برای کنترل حرارتی و تولید انرژی در داخل برج مورد استفاده قرار دهد.


Bicycle Skyscraper Network/(South Korea)برای ترویج یک محیط سالم و کاهش تراکم در سطح خیابان، شبکه آسمانی مسیر دوچرخه سواری یک سیستم ایمن و سریع در نقل و انتقالات عمومی و کنترل کیفیت اقلیمی به شمار می رود.

Go Vertical: A city Designed For Volume/(United States)


طرح این شهر یک سایت عظیم از فضاهای خصوصی و عمومی است که تعریفی برای شیوه زندگی ساکنان با ایجاد فرصت های جدید برای تعامل و تقابل می باشد.


Favela Skyscraper/(Mexico)


با نگاهی به سکونتگاه های غیر رسمی، یک آسمان خراش با یک الگوی روشمند است که در مورد برج Favelas خلق و ارائه استانداردهای یک محیط ساکن و پایدار را برای زندگی فراهم می کند.


Water Skyscraper in Somalia/(Singapor)


این طرح در جهت کمبود آب سالم در این کشور ارائه شده است. این پروژه به صورت یک سری برج های متصل به یک سیستم کانالی است که به وسیله فن آوری نمک زدایی اقیانوس هند آب سالم را برای زیست در این طرح فراهم می کند، و همچنین به تولید الکتریسیته از طریقفرایند گردش آب می باشد.


Elegy Of The Skyscraper:Museum of Manhattan Scyscraper (Hong Kong)

موزه آسمان خراش منهتن به ارائه راه حل های حفظ انرژی به صورت روزانه با توجه به جنبه های توریستی، برای نسل های آینده می باشد.


The hobitable Obelisk/(Malaysia)


این طرح به عنوان یک بازگشت به سنت ها و تاریخ باستانی سنگ تراشی است که به مانند یک ستون حرمی سنگی شکل درآمده است و تجربه منحصربه فرد اجتماعی خاصی را به فضاهای متصل شده برج القا می کند.


Hi-Rise Waterfall/Gigih Nelandra,Nadia Vashti Lasrindy,Reza Arya Pahlavi (Indonesia)


این برج بلند بر اساس سیل های سالانه جاکارتا طراح شده تا علاوه بر کنترل میزان تخریب، راهی برای زیرساخت های مخازن شهری و عرضه انرژی از طریق سیستم مدیریت کنترل آب برای ساکنین باشد.


Re-Scraper/(China)


یک راه حل برای مشکلات مرتبط با تخریب به وسیله انهدام. برج خود ترمیم گرای Re-Scraper به عنوان مکانی برای استفاده مجدد از زیرساخت های موجود و یک سیستم عمودی بالا به پایین را به نمایش می گذارد که با فن آوری 3D Print طراحی شده است.

Termite Skyscraper/(China,United Kingdome)

این ساختار با هدف مقابله با کمبود منابع غذایی در مناطق محروم از صنعت کشاورزی طراحی شده است. این مجتمع به مانند یک منبع غذایی عمل کرده و با حفظ یک منبع تجدید موریانه ای، مواد غنی و مغذی را در یک مزرعه عمودی پرورش می دهد.


Capture Wind / (China)


به دنبال کاهش تغییرات آب و هوایی ناشی از سوخت های فسیلی، این مزرعه بادی به صورت یک سازه بلند و برج مانند طراحی شده است که می تواند باد موجود در لایه بالایی تراپوسفر را ذخیره و به انرژی پاک و قابل اعتماد تبدیل کند.


Land Liberator Skyscrper/(China)


سرزمین های آزاد پکن به دنبال کنترل جمعیت و کاهش آلودگی این منطقه، برج های عمودی با ساختار زیست محیطی و سبز را ارائه کرده است تا محیط موجود در سطح زمین اجازه تنفس دوباره بدهد.


Cloucity/(Switzerland)


برج Clocity به عنوان یک مکمل برای زیرساخت های موجود ارائه شده است. ترکیبی از سه برج مسکونی و یک فضای خلاء برای فعالیت های تفریحی و تجمع عمومی که این بنا را منحصربه فرد نموده است.


Re 2iffel Equalizer Skyscraper/(Finland)

برج Re2iffel به منظور یک ساختار چند منظوره برای فضاهای عمومی سازگار و متناسب با نواسانات آب و هوایی طراحی شده است.


Diffused Boundaries/(Thailand,United States)


این کانسپت عجیب به بررسی محو کردن مرزهای ایجاد شده بین فضاهای عمومی و خصوصی است. ابن طرح عنوان کننده شیوه زندگی به صورت مدنی و جمعی است که در حال جدا شدن از زمین و رفتن به سوی یک فضای مرتفع است.

تحریریه معماری آرل
منبع: Archdaily.com & eVolo

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-2547.html