اکسپو میلان 2015: معرفی غرفه ژاپن


مترجم: مهرداد نجیب زاده
غرفه ژاپن در نمایشگاه EXPO MILAN 2015 با هدف و عنوان: تغذیه سیاره، انرژی برای زندگی معرفی شده است. کشور ژاپن با ارائه فرهنگ غذایی خود به عنوان یک نمونه کامل از رژیم غذایی سالم، پایدار و ارگانیک، تصویر جالب و جدیدی را از تقضیه در کشور خود به نمایش گذاشته است. ژاپن با ترویج بخشی از تصاویر فرهنگ و سنت خود در تلاش است تا جاذبه گردشگری خود را پس از زلزله 2011 افزایش دهد. این پاویون توسط معمار مشهور آتسوشی کیتاواگارا طراحی شده و شامل تأسیسات آن توسط طراحان خلاق ژاپنی،Nendo اجرا شده است.

غرفه ژاپن هم تا حدودی راه غرفه چین را در پیش گرفته و فرهنگ سنتی ژاپن را با مکانیزم پیشرفته و تکنولوژی بالا به نمایش گذاشته است. الحاقات چوبی موجود در ورودی، به وسیله چوب های زخیم فشاری کنده کاری و نصب شده است. نکته اصلی در نصب این ستون های چوب، استفاده نکردن از یراق آلات و فلزات فلزی بود است. استفاده از چوب به عنوان یک منبع تجدید پذیر با هدف نگهداری و محافظت از محیط زیست شکل گرفته است.

این شبکه های چوبی سه بعدی نماد منشاء تغییرات فصلی ژاپن و تعبیر یک ظرف (تعریفی از کاسه های سنتی ژاپنی) ژاپنی از تنوع گونه می باشد. غرفه کشور ژاپن تحت تأثیر تنوع هماهنگ و با همکاری استودیو Creative شکل گرفته است. غرفه ژاپن شامل ادغام دو نمایشگاه هنری است. تأسیسات تعاملی در سراسر اتاق پخش می شود که شامل یک فضای همه جانبه است که از پروجکشن ساخته شده است و بازدیدکننده را به یک گستره بزرگ از فضای مفهومی شامل قدم زدن در آب، یک آبشار دیجیتالی و توصیف دانش غذای ژاپنی هدایت می کند.

به عنوان بخشی از غرفه، استودیو ژاپنی Nendo یک میز ناهارخوری شیب دار را با مجموعه ای از صندلی منطبق کرده است. 24 صندلی با توجه به ارتفاع میز خود را نسبت به شیب آن تطبیق داده، به طوری که ابزار و وسایل بر روی آن ثابت هستند. قطعه های مجزایی از کارد و چنگال (قاشق های سنتی ژاپنی) توسط استودیو طراحی Nebdo شده بر روی میزها تعبیه شده است.

تحریریه معماری آرل
منبع: Designboom.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-2543.html