9 خانه درختی خیره کننده که کودک درون شما را بیدار می کنندکلمه خانه درختی میتواند خاطرات کودکی محبوبی را برای بسیاری جادو کند. به عنوان یک کودک، یک خانه در بالای زمین میتواند یک منبع شگفتی تمام نشدنی باشد. طراحان بیشماری ایده معلق ساختن معماری خود در بین درختان را تجربه کرده اند. برای مشاهده ی 9 خانه ی درختی معروف با آرل همراه باشید.

رستوران خانه درختی زرد/Pacific Environmentsاین طرح شگفت انگیز یک رستوران کامل با ظرفیت 18 نفر می باشد. این رستوران درختی که خانه درختی زرد نام دارد، به معنای "یادآور رویاهای دوران کودکی، زمان بازی، قصه پریان و جادو و تخیل می باشد". شکل ساختمان از شکل های طبیعی مثل پیله ها، پیاز و صدف الهام گرفته شده است.

خانه درختی Solling/ baumraumاین خانه بر روی یک برکه مصنوعی در شهر اوزلار آلمان، واقع در میان یک موضع از درختان شوکران ساخته شده است. توسط baumraum طراحی شده است، این خانه دو طبقه دارای یک تراس بزرگ برای مشاهده فضای فوق العاده ی پیرامون است و یک کابین به اندازه ی یک خانواده دارد.

خانه های مار درختی/ Luís Rebelo de Andrade + Tiago Rebelo de Andrade


این خانه نام خود را از تکنیکی که در ساخت آن استفاده شده است گرفته است. اسلایدهای چوبی در قسمت زیرین آن مانند سریدن مار در بین درختان به نظر میرسد. شکل خانه بطور عمدی نامتعامد میباشدو در حقیقت آزمایشی است در اینکه چگونه مرزهای ساخت وساز مدولار میتواند کشیده و تاب دار شود. این خانه ی درختی، توسط Luís Rebelo de Andrade و Tiago Rebelo de Andradeطراحی شده است. خانه ها بر روی میله برپا شده اند و از طریق یک سطح شیبدار در عقب طراحی قابل دسترسی هستند.

خانه درختی صخره ای/baumraum
این خانه که پروژه دیگری از baumraum است، در امتداد لبه یک صخره قرار گرفته است. این خانه درختی بوسیله یک راه باریک و تک گذر که توسط درخت بلوط مجاور به حالت معلق درآمده است، قابل دسترسی است. خود خانه توسط دو میله نگهداری می شود و از مناظر روستایی اطراف، دید حیرت انگیزی فراهم می کند.

هتل درختی / Thamو Videgård Arkitekterبازدیدکنندگان این پروژه ممکن است با پیدا کردن این خانه مشکل داشته باشند. نمای این خانه بطور کامل با آیینه پوشانده شده است، که یک استتار موثر ایجاد کرده است و تنها توسط یک پل طنابی که به ورودی خانه منتهی میشود قابل آشکار شدن است. سازه این خانه آلومینیومی بسیار سبک وزن است که به آن اجازه میدهد به راحتی در اطراف یک درخت تنها معلق بماند. در داخل، اتاق تخته چندلایی هتل برای دو نفر فضای کافی دارد، و پنجره های آن یک منظره 360 درجه از چشم انداز پیرامون را در اختیار می گذارند.

خانه درختی پایداری / Mithunاین خانه درختی، توسط شرکت طراحی Mithun ایجاد شده است و یک وسیله آموزشی است که به بازدیدکنندگان درباره طراحی پایدار آموزش می دهد. سازه این ساختمان یک قاب فلز Corten است و تقابل جالبی با اطراف پوشیده شده از چوب است.

خانه درختی / Robert Potokar و Janez Brežnikاین خانه درختی تنها خانه این لیست است که بطور خاص برای کودکان توسط Robert Potokar و Janez Brežnik طراحی شده است، این پروژه یک ساختار مستقل ساخته شده از تخته سه لایه صنوبر می باشد. یک پوشش نانوی بیرنگ و بام، فضای داخلی از عناصر محیطی محفوظ نگه می دارد و یک پنجره بزرگ پلکسی گلس در انتهای خانه مناظری از بیرون را ارائه می دهد.

خانه درختی / baumraumطراحی دیگری از baumraum، این پروژه در تلاش برای ترویج دادن شیوه زندگی پایدارتر است و توسط Sappi، Flemish Forest و Nature agency طراحی و اجرا شده است. فضای این خانه ی چوبی به دو قسمت تقسیم می شود، یک فضا دارای سالن،آشپزخانه، و فضای دیگر برای رویدادهایی عمومی در نظر گرفته شده است. ساختمان توسط 9 میله نگه داشته می شود نگه داشته می شوند. در طراحی این خانه، بطور وظیفه شناسانه ای تلاش شده است که بواسطه طراحی، مصرف انرژی کاهش یابد.

خانه درختی / RPAاین خانه ی درختی، بواسطه سقف پروانه ای آن شاخص است، خانه درختی Banyan توسط RPA، به منظور یک استودیو برای یک هنرمند طراخی شده است. ساختمان بوسیله میله ها و یک شالوده بتنی نگه داری می شود، این ساختمان مرتفع در کنار یک تنه درخت بنا شده است. این ساختمان، بطور کامل از چوب ساخته شده است که به آن حس گرمای خاصی می دهد.تحریریه معماری آرل
مترجم: سارا خنجری
منبع: ARCHDAILY - AREL

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-2267.html