گشتی در دنیای سلفی‌های منحصربفرد
نویسنده: مریم اصلانی
این روزها و با گسترش شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام، فیس‌بوک، گوگل پلاس و..، سلفی نیز رواج بیشتری یافته است. البته در میان بی‌شمار عکس‌های سلفی که روزانه در شبکه‌های اجتماعی مختلف به اشتراک گذاشته می‌شوند، تنها معدودی دارای ویژگی‌های منحصربفرد بوده و توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنند.

سلفی (Selfie) که در واقع همان عکاسی از خود است، معمولاً با دوربین‌های دیجیتال دستی یا دوربین تلفن‌های هوشمند گرفته می‌شود. در سال‌های اخیر از ستارگان سینما و دنیای ورزش گرفته تا سیاستمداران و البته مردم عادی، همه و همه یا به موج گرفتن سلفی پیوسته و یا به آن دامن زده‌اند. حتی کار به جایی رسیده که گرفتن سلفی در هر محل و هر حالتی به امری رایج تبدیل شده است.


اما البته کاملاً روشن است که از میان این موج وسیع که کمابیش دارای خصوصیات مشابه بوده و حتی از پس زمینه‌ای شبیه به هم برخوردارند، تنها معدودی توجهات را به سمت خود جلب می‌کنند. در واقع شاید بتوان گفت که بسیاری از سلفی‌های گرفته شده ، در مقایسه با یک گروه خاص، خسته کننده و یکنواخت ظاهر شده‌اند. اما سلفی که از دایره‌ی روزمرگی و تکرار بیرون آمده و از زاویه‌ای جدید گرفته شده است چه ویژگی‌هایی دارد؟

در ادامه به سراغ تعدادی از سلفی‌های هیجان‌انگیز می‌رویم تا ببینیم دارای چه خصوصیات یا ویژگی‌های منحصربفرد و جالب توجهی هستند که آنها را دیدنی‌تر کرده‌اند.


سلفی تماشایی برفراز مزارع سرسبز، جمهوری چک

عکاس: جیکاب ویک (Jacub Vik)سلفی از شنا با والی غول پیکر

عکاس: آماندا کاتن (Amanda Cotton)سلفی با دوستان برفراز آسمانخراشی در هنگ کنگ

عکاس: الکساندر رمنف (Alexander Remnev)سلفی با هواپیمای کنترل از راه دور (Drone) برفراز کوهستان آلپ، سوئیس

عکسی از ماموت فوتو (Mammut Photo)سلفی هنگام پرش از بالن هوای گرم در تعطیلات هالووین

عکاس: مایک اسکامیلا (Mike Escamilla)سلفی از فراز مجمسه‌ی نگهبان ریو (عیسای منجی)، ریو، برزیل

عکاس: لی تامپسون (Lee Thompson)سلفی خلبان F-16

عکسی از Forsvaretسلفی تماشایی از فضانورد ژاپنی آکی هوشیده (Aki Hoshide)، در فضا

عکس از ناسامردی از بومیان برزیل با فرزندش سلفی می‌گیرد

عکاس: تارسو ساراف (Tarso Sarraf)سلفی مریخ نورد

عکس: ناساگربه‌ها هم به گرفتن سلفی علاقمند شدنددختری که در سالن کنسرت به گرفتن سلفی مشغول استو همچنین این سلفی‌های مهیج از عاشقان آدرنالین و ارتفاعو یک ویدیوی جالب از یکی از این آسمانخراش نوردان پردل و جرأت و ثبت سلفی‌های به یادماندنی


در خاتمه سلفی مورد علاقه‌ی شما کدام بود؟ اگر اهل گرفتن سلفی هستید، چه موقعیت‌هایی را ترجیح می‌دهید؟ و آیا با سلفی گرفتن در همه جا و در هر وضعیتی موافقید؟
تحریریه معماری آرل
نویسنده: مریم اصلانی
منبع: زومیت، ONE BIG PHOTO

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-2195.html