دیافراگم هفته: زیبایی با شکوه حیوانات در حیات وحش به روایت مارینا کانونویسنده: مریم اصلانی(تحریریه زومیت)
مارینا کانو (Marina Cano)، عکاسی حرفه‌ای و با استعداد در زمینه‌ی عکاسی حیات وحش است. این خانم خلاق تا کنون موفق به ثبت تصاویری مبهوت کننده از جانوران در قلمرو طبیعی‌شان شده است. در ادامه همراه با شما به تماشای تعدادی از این تصاویر دیدنی می‌نشینیم.
عشق به ماجراجویی و شکار لحظه‌های ناب، سبب شده مارینا به کشورهای مختلفی سفر کند. او در راستای دست یابی به هدف اصلی‌اش یعنی عکاسی از حیات وحش، به آفریقا و اروپا سری زده و تمام سعی و خلاقیت خود را برای ثبت تصاویری دیدنی به خدمت گرفته است.


عکس‌های مارینا قدرتمند و مفهومی هستند، حتی شاید بتوان گفت که با دیدن آنها تا حدودی می‌توان حال و هوای انسانی را نیز حس کرد. ژستی که گروهی از حیوانات در برابر دوربین به خود گرفته‌اند و یا حتی نگاه خیره آنها، این احساس را تقویت کرده و تأثیری خارق‌العاده بر بیننده می‌گذارند.


اکثر این تصاویر در پارک‌های ملی و در طول سفرهای ماجراجویانه در حیات وحش، گرفته شده‌اند که از آن جمله می‌توان به پارک ملی کِباسِنو (Cabarceno)، در زادگاه این عکاس، یعنی اسپانیا اشاره کرد.


در این میان تعدادی از تصاویر با پس زمینه‌ی مشکی گرفته شده‌اند، عکس‌هایی که ناخودآگاه توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند، از این رو ذکر این نکته ضروری است که این تصاویر استودیویی نبوده و تنها مربوط به پناهگاه‌هایی است که برای حفاظت و حمایت حیوانات در شرایط بد جوی ساخته شده‌اند.

امیدوارم از مشاهده‌ی این تصاویر زیبا لذت ببرید.


تحریریه معماری آرل
نوسینده: مریم اصلانی
منبع: زومیت، BOREDPANDA

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-2065.html